SPOR
Giriş Tarihi : 06-10-2021 23:02   Güncelleme : 06-10-2021 23:02

Kayserispor'da Sakatlıklara Havuzlu Çözüm

Kayserispor Teknik Direktörü Karaman, takım içerisinde oluşabilecek adale sakatlıkları için bulduğu çözümü gazetecilere anlattı.

Kayserispor'da Sakatlıklara Havuzlu Çözüm

Kayserispor'da Teknik Direktör Hikmet Karaman, 7 günde 3 maç temposuna Rejenerasyon havuzuyla çözüm buldu. Karaman'ın Etv Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıkılmaz, Türkiye Spor Yazarları Kayseri Şube Başkanı Oktay Ensari, Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz, Gazete Kayseri Spor Müdürü Erhan Kan ve spor muhabiri Memduh Borazan'ı misafir ettiği Kayserispor Kadir Has Tesislerinde ''Sakatlıkları bu yöntemle neredeyse bitiriyoruz. Bu konuda bize yardımı olanlara sonsuz teşekkürler'' dediği Rejenerasyon havuzunu tanıttı.

SPOR EKSTRA İÇİN BULUŞTULAR:
Etv Kayseri ekranlarında yayınlanan Sportif Ekstra programı için Kayserispor Kadir Has Tesisleri'nde gazeteciler Etv Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıkılmaz, Türkiye Spor Yazarları Kayseri Şube Başkanı Oktay Ensari, Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz, Gazete Kayseri Spor Müdürü Erhan Kan ve spor muhabiri Memduh Borazan'ı misafir eden Hikmet Karaman çarpıcı açıklamalar yaptı. Program öncesinde tesislere yeni yapılan ve 6 ila 8 derece arasında ısısıyla oyuncuların sakatlıklara karşı daha dirençli olması için Rejenerasyon havuzunu gösteren Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, desteklerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a teşekkür etti. Özel olarak yapılan Rejenerasyon havuzunun 6 ila 8 derece arasında bir ısıya sahip olması nedeniyle oyuncuların bu havuzda adeta yenilendiklerini söyleyen Karaman, ''burada yarım saat bile geçiren oyuncularımız var. Bu sayede sakatlıkların önüne geçmek için bir avantajımız daha oluyor'' ifadelerini kullandı.

KARAMAN KENDİ GEZDİRDİ:
Kayserispor'un böyle bir havuza sahip olması için gerek Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın gerekse Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın maddi ve manevi desteklerinin olduğunu söyleyen Hikmet Karaman, ''Bu normal bir havuz değil. Bu havuz sayesinde oyuncuların adale sakatlıklarını neredeyse tamamen ortadan kaldıracağız. İçerisinde normal bir insan 30 saniye duramazken, kas yapıları fazlasıyla gelişmiş olan oyuncularımız onlarca dakika durabiliyor. Bu da onların yıpranmış dokularının daha hızlı yenilenmesine yardımcı oluyor'' dedi. Karaman, ''Havuzun yapılması konusundaki hassasiyetleri için Başkanımız Berna Gözbaşı'na ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç'a sonsuz teşekkür ederim'' yorumunu yaptı.


Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman daha sonra Etv Kayseri'de yayınlanan Sportif Ekstra Programı'na konuk olarak, yaklaşık 1 saat 45 dakika boyunca hem spor yazarlarının, hem de taraftarların sorularına yanıt verdi.