SPOR
Giriş Tarihi : 22-04-2021 22:12   Güncelleme : 22-04-2021 22:12

Kayserispor'da Şok ! Sapunaru Gönderildi

Hes Kablo Kayserispor'un kaptanlarından Cristian Sapunaru süresiz kadro dışı bırakıldı. Rumen oyuncu veda mesajı yayınladı.

Kayserispor'da Şok ! Sapunaru Gönderildi

Süper Lig ekibi Hes Kablo Kayserispor'un kaptanlarından Cristian Sapunaru'yu kadroda düşünmediğini açıklayan teknik heyetin kararı sonrası sosyal medya hesabından veda mesajı yayımlayan Cristian Sapunaru, sarı-kırmızılı takımın taraftarına teşekkür etti.

1 YIL DAHA SÖZLEŞMESİ VAR:
2017 Yılında Romanya'dan transfer olduğu Kayserispor'da geçen 3 buçuk yılın ardından teknik heyet tarafından kadroda düşünülmediği açıklanan 37 yaşındaki Cristian Sapunaru ile yollar ayrıldı. Sosyal medya hesabından Türkçe bir açıklama yapan ve kendisine artık Kayserispor'da görev verilmeyeceğinin açıklandığını söyleyen Rumen oyuncu, veda mesajı yayımladı. Hem taraftara hem de Kayserispor'da geçen 3 buçuk yılından ötürü duygusal anlar yaşadığını söyleyen Cristian Sapunaru, Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin verdiği karara katılmadığını ifade etti.

KARAR KATILMIYORUM:
Kendisine tebliğ edilen karara katılmadığını söyleyen Cristian Sapunaru, bir parçası olduğunu ifade ettiği Kayserispor'da hala 1 yıllık daha sözleşmesi olmasına rağmen koparıldığını ve bu yüzden üzgün olduğunu söyledi. Açıklamasında, '' Burada evimde gibi hissettim, kariyerimin güzel bir dönemiydi ve bana sunduğun tüm sevgi ve destek için minnettarım!'' diyen Cristian Sapunaru, hocanın verdiği karara katılmadığını ama saygı duyduğunu ifade etti. ''Merhaba Kayserispor ailesi! Bu 3 buçuk yıl boyunca sana teşekkür etmek istedim, burada evimde gibi hissettim, kariyerimin güzel bir dönemiydi ve bana sunduğun tüm sevgi ve destek için minnettarım! Biliyorum hala 1 yıl daha sözleşmem var ama gelecekte neler olacağını kimse bilmiyor.. Kayserispor'un kaptanı olmaktan ve tüm bu dönemde harika takım arkadaşlarından olmaktan onur duydum! Bugün teknik direktör tarafından artık takımın bir parçası olmadığımı ve planlarını bildirdi. Antrenör kararına saygı duyuyorum, katılmasam bile ama saygı duymak zorundayım çünkü kulübe saygı duyuyorum! Başarılar diliyorum ve her zaman kalbimle ve Kayserispor'u destekleyeceğim! #fightKayserispor!'' ifadeleriyle açıklamada bulunan Sapunaru'nun yeniden ülkesi Romanya'ya döneceği bilgisine ulaşıldı.