SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-03-2021 20:37   Güncelleme : 02-03-2021 20:37

Kayseri'ye Yeni Yasaklar Geliyor

Kontrollü normalleşme için başlatılan Renk Haritasında Riskli olarak kabul edilen Kayseri'ye bir şok daha geldi. Bakan Koca, gevşeme beklerken artan kısıtlamaların olabileceğini işaret etti.

Kayseri'ye Yeni Yasaklar Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kademeli normalleşmeden en az yararlanacak iller arasında olan Kayseri, bir şokla daha sarsıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni kısıtlamaların olabileceğine dikkat çekti.

KAYSERİ TEHLİKEDE:
Açıklanan Renk Haritasıyla birlikte gevşemelerle ilgili yeni kararlar alınmaya başlanılırken, tam 70 ilde birden Mutasyonlu Koronavirüs tespit edildi. En fazla tespitin yapıldığı illerse Kırmızı ve Turuncu renkte olan bölgeler olduğu bilgisine ulaşıldı. İçlerinde Turuncu renk haritasında bulunan Kayseri'nin de yer aldığı iddia edilen Mutasyonlu Korona nedeniyle yeni tedbirlerinde alınabileceği açıklandı. Zaten Yüksek Riskli Bölgeler arasında bulunan Kayseri'nin yeni tedbirlere göre tekrardan kısıtlama alması da ilerleyen günlerde gündeme gelebilecek.

SAYI 70'E ULAŞTI:
Günlük bilgilendirme toplantısında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Virüsün mutasyona uğramış halinin görüldüğünü il sayısı 70'e ulaştı" dedi. Mutasyonlu Korona'nın normalinin yayılma hızına ulaşmadığını da söyleyen Bakan Koca, durumun vahametinin artması halinde yeni uygulamalar yapılacağını ifade etti. Koca açıklamasında, "Bu karar hemen uygulanmayacak. Yeni normalin etkisi en az iki hafta gözlemlenecek, olumsuz bir tablo ortaya çıkarsa bu tedbire başvurulması gündeme gelebilecek" sözlerine yer verdi.