GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2020 13:46   Güncelleme : 11-12-2020 16:53

KİHAB faaliyet geçti

İnternet Haber Sitesi yöneticilerinin bir araya gelerek oluşturduğu İnternet Habercileri Birliği (KİHAB), ilk faaliyetini Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Altınkaya'yı ziyaret ederek yaptı.

KİHAB faaliyet geçti

Kayseri'de yer alan internet haber siteleri tarafından İnternet Habercileri Birliği adı altında bir oluşum meydana geldi. Kayseri'de faaliyette bulunan 8 medya kuruluşu, İnternet Habercileri Birliği (KİHAB) adı altında birlikte hareket etme ve mesleği daha iyi yapabilme adına birleşti.

Tamamı, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan kişilerin oluşturduğu İnternet Habercileri Birliği üyeleri ilk faaliyetini bağlı bulundukları cemiyeti ziyaret ederek gerçekleştirdi. İçerisinde haber sitemiz www.TRKayseri.com'un da bulunduğu KİHAB’I Kayseri Tempo Medya, Kayseri E Haber, Kayseri İlk Haber, Kayseri Manşet Haber, Kayseri Gaste Press, Kayseri Ulak Haber ve Kayseri Gür Haber gibi haber siteleri oluştururken ilk ziyarette Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya'ya yapıldı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde gerçekleştirilen ziyarette çağın iletişim aracı internetin faydalarından ve internet haberciliğinin her geçen gün gelişiyor olmasından söz eden Başkan Veli Altınkaya, "İnternet gazeteciliği yapan cemiyet üyesi arkadaşlarımızın bir araya gelerek güç birliği oluşturmaları mesleğimiz adına sevindirici bir gelişme. Her noktasında güzel gelişmelerin yaşandığı Kayseri'mize faydalı medya kuruluşlarının olması da bizler adına gurur verici. İnternet Habercileri Birliği'ni oluşturan arkadaşlara da çalışmalarında başarılar, Kayseri adına güzel haberler yapar dileğinde bulunuyorum" dedi.

KİHAB üyeleri de, Başkan Altınkaya'nın kendilerine destek vermesinden ve ziyareti kabul etmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, "Kayseri Gazeteciler Cemiyeti bünyesinde, gazetecilik etik değerleri ışığında, Kayseri'mizin ve mesleğimizin faydasına olacak çalışmalarda bulunmak adına yola çıktık. Birlikte kuvvet doğacağı inancındayız. Hem mesleğimiz hem de kurumlarımız adına gurur verici çalışmalarda bulunmak adına çabalayacağız" ifadelerinde bulundular.