SİYASET
Giriş Tarihi : 02-12-2020 08:13   Güncelleme : 03-12-2020 16:48

Kılıçdaroğlu Kayseri'ye Yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muhtarlar Toplantısı için Kayseri'ye geldi. Kılıçdaroğlu, Kayseri'de il örgütünün oturduğu yerden siyaset yapmamasını istedi.

Kılıçdaroğlu Kayseri'ye Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önceden belirlediği 2 Aralık Muhtarlar Toplantısı için Kayseri'ye geldi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada il yönetimini ve Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ı başarısızlık olarak değerlendirdi.

KAYSERİ'YE BAŞARISIZ
Muhtarlar Toplantısı için Kayseri'ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette Kayseri şehrinde başarısız olduklarını ifade etti. İl ve ilçe yönetimini bu konuda eleştiren Kılıçdaroğlu'nun sözleri sonrası gözler CHP Milletvekili Çetin Arık'a da çevrildi. Kayseri'de aktif olmadıkları için başarıya ulaşamadıklarını ima eden Kılıçdaroğlu, “Kayseri’de oyumuz az, ben bunu biliyorum. Ama kabahat Kayserilide değil, kabahat bizde onu da söyleyeyim. Ankara’da oturup konuşacaksın, ey vatandaş bana oy ver. Niye gidip çayını kahvesini içmiyorsun, niye gidip derdini dinlemiyorsun, niye çözümlerini anlatmıyorsun? Kabahat kimde? Kabahat bizde. Ben Kayserili’de kabahat var demem. Kusur kimde? Kusur bizde. Dinleyeceksin, sorununu dinleyeceksin, bizden şikayetini dinleyeceksin. Oturacağız, konuşacağız, anlatacağız. Eksiğimiz var. Olabilir. Eksiği vatandaş bize söyler zaten, bu eksiğiniz var der, biz de öğreniriz, aynı hatayı yapmamaya çalışırız. Bu bizim açımızdan çok önemli” dedi.

GÖZLER  İL YÖNETİMİNDE
Kayseri için başarısızlığın nedenini il yönetiminin daha aktif olmamasına bağlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması ardından gözler il yönetimi ve Milletvekili Çetin Arık'a çevrildi. Edinilen bilgiye göre, toplantı esnasında aktif olmamakla eleştirdiği CHP İl ve ilçe yöneticilerini birebir konuşmalarda da eleştiren Kılıçdaroğlu, Kayseri'de siyasi başarı istedi.

YAKUP ER: KINIYORUM
Öte yandan Muhtarlar Toplantısı sırasında konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, CHP'li milletvekili Ali Mahir Başarır'ı kınadığını ifade etti. Yakup Er, ''Devletin ordusu Katar'a satılmış' diyen milletvekili Ali Mahir Başarır'ı kınadığını açıklayarak, ''Gereğinin yapılacağından şüphem yok'' ifadelerini kullandı.