GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2020 09:02   Güncelleme : 18-11-2020 09:12

Kısıtlamalar yolda

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada alınan kararlar duyuruldu.

Kısıtlamalar yolda

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada alınan kararlar duyuruldu. Alınan kararlara göre Türkiye'nin 81 ilinde hafta sonu sokağa çıkma yasakları geri geldi. Buna göre 10:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması geldi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak yayımlanan korona virüs tablolarında yer alan rakamlardaki artış herkesin dikkatini çekmeye başladı. Havaların soğumasıyla birlikte artan korona virüs vakaları günlük olaran 3 binlerde seyrediyor. Günden güne vaka artışının engellenmesi için yeni kararlar alınıyor. Bunlardan bazıları kamuya açık alanda sigara içilmesinin yasak olması, 65 yaş üstü vatandaşların 10:00-16:00 saatleri dışında dışarıya çıkmaması, işletmelerin 22:00'da kapanması bulunuyor. Korona virüse karşı alınan en büyük tedbir ise sokağa çıkma yasağı. Korona virüsün ülkemize yeni geldiği dönemde uygulanan sokağa çıkma yasakları yeniden olacak mı? Sokağa çıkma yasağı geldi mi? Son dakika sokağa çıkma yasağı olan iller belirlendi mi?

KABİNE 15:30'DA TOPLANDI 
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün 15:30'da kabine bir araya geldi. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.Koranavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaları tekrar geldi.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELDİ Mİ? 
Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.65 ve 20 yaş altına yönelik kısıtlamalarda gelerek sokoğa çıkış saatleri söylendi.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada hafta sonu için 10:00-20:00 saatleri dışında Tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağı açıklandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
Kabine toplantısının ardından yeni koronavirüs yasaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Eğitimin yıl sonuna kadar online olarak sürdürüleceğini duyurdu