GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 17:10   Güncelleme : 02-10-2021 17:10

Kocasinan Belediyesi, ağaç dikimiyle geleceğe nefes oluyor

Bu sezonun ilk ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) ile birlikte ağaçları toprakla buluşturdu.

Kocasinan Belediyesi, ağaç dikimiyle geleceğe nefes oluyor

KAYEMA ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Çolakbayrakdar, "Dikilen ağaçların gelecek nesillere miras olarak bırakılacak bir eser olarak gün yüzüne çıkacaktır" dedi.

Ağaçları, Mobilya Üretim Altyapısını Güçlendirme Projesi'nin (MOBİTEK) çevresinde toprakla buluşturduklarını söyleyen ocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 100 bin ağaçla daha yeşil Kocasinan için çalıştıklarını vurgulayarak “Hava koşulları nedeniyle yazın ağaç dikilmediği için bahar mevsiminde başlattığımız ağaç dikimini, sezonun açılmasıyla yine devam ettiriyoruz. İnşallah KAYEMA ile beraber şehrimizin her bir köşesini yeşillendireceğiz. Belediye olarak en önemli hizmetlerin başında gelen ve olmazsa olmazımızım olan ağaçlandırma çalışmalarıdır. Özellikle parklar yapıyoruz ve çocuklarımız, gençlerimiz ile yetişkinlerimiz buralarda keyifli vakit geçiriyor. Ayrıca ilçemize her yıl 100 binden fazla ağaç dikiyoruz. Bugün burada diktiğimiz ağaçlar, bizden sonraki kuşaklara miras olarak kalacak. Herkesin emeğine sağlık. Yemyeşil bir Kayseri için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle dikilen ve dikilecek olan ağaçların şehrimize ve çevremize güzellikler getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Daha yeşil Kocasinan için katkı sağlayan Kayseri Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (KAYEMA) Başkanı Erdoğan Doğan ve beraberindekiler, Başkan Çolakbayrakdar'a teşekkür etti.