GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2020 12:36   Güncelleme : 09-09-2020 12:41

Kocasinan gece gündüz çalışıyor

Pandemi ile mücadele sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarını sürdüren Kocasinan Belediyesi, ilçe genelindeki tüm mahallelerde kapsamlı bir şekilde başlattığı temizlik ve dezenfekte seferberliğine yeni bir yön verdi.

Kocasinan gece gündüz çalışıyor

Belediye olarak daha güzel bir Kocasinan için temizlik hizmetlerine azami özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, belediyenin tüm imkânlarının seferber edildiğine dikkat çekti.

Modern şehircilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Kocasinan Belediye başkanı Çolakbayrakdar, “Bunları yaparken de hijyen ve temizlik çalışmalarını artırarak sürdürüyoruz. Özellikle modern araçlar ve profesyonel ekiplerle yaptığımız çalışmalarla nezih ve sağlıklı şartlar oluşturmaya gayret ediyoruz. Sağlıklı bir toplum için yoğun olarak kullanılan alanların hijyen temizliğini yapıp, ardından dezenfekte ediyoruz. Bütün amacımız şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza daha yaşanabilir ortamlar sunabilmektir” ifadelerini kullandı.

Çevreci belediyecilik anlayışı ile hareket eden Kocasinan Belediyesi'ne bağlı ekipler, ilçenin her köşesini temizleyerek ilçe sakinlerine hijyenik bir ortam sunmak için gece gündüz çalışıyor. Çalışmalarını Kocasinan’ın dört bir köşesine yoğunlaştıran Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli 200 personelle yol süpürme aracı, kaldırım süpürme aracı, geri dönüşüm toplama aracı, çöp toplama aracı, kaldırım yıkama aracı gibi modern temizlik araçlarından oluşan filoyla ilçe genelinde temizlik ve hijyen faaliyeti yürütüyor. Ekipler cadde, sokak ve kaldırımların temizliğinin yanı sıra tüm açık alanlarda dezenfekte çalışması yaparak, vatandaşlara hijyenik bir ortam sunuyor.