GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2020 18:17   Güncelleme : 10-07-2020 18:17

Kurban Satış Yerleri belirlendi

Kayseri Melikgazi Belediyesi Kurban Satış yerleri. Melikgazi Kurban Pazar yerleri ile ilgili açıklama yapıldı

Kurban Satış Yerleri belirlendi

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ay sonunda kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesinde ilçe sınırları içerisinde kurbanlıkların nerede satılacağına dair belirlemeler yapıyor. Yeni tip korona virüs salgınına karşı alınacak önlemler ışığında satıcıların ve kurban almaya gelen vatandaşların ihtiyaçları ve sağlığı doğrultusunda satış yerlerinin düzenleneceği açıklandı.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazililerin Kurban Bayramı’nı huzur içerisinde geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Pandemi kapsamında kuracağımız pazar yerlerinde tüm sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilecek. Böylece vatandaşlarımız kurbanlık alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabilecekler" dedi.

14 Temmuz Salı gününe kadar başvuru yapılabileceğini söyleyen Başkan Palancıoğlu, "Kurban satışı yapacak besicilerin, gerekli belgelerle karakollarımıza başvuru yapması gerekiyor. Beştepeler mevkiinde kurulacak olan küçükbaş hayvan satış yerinde satış yapmak isteyen besiciler, Hunat Zabıta Karakolumuza şahsen başvurmaları gerekmektedir. Serkent Mahallesi’nde küçükbaş ve büyükbaş satışı yapmak isteyen vatandaşlarımız Yıldırım Beyazıt Zabıta Karakolumuza başvuru yapacak. Kurban satış yerlerine girişte, kurbanlık hayvanların kulak küpesi, veteriner sağlık raporu, hayvan pasaportu, nakil belgesi kontrol edilecek. Kulak küpesi ve belgesi olmayan hayvanların kurban pazarlarına girişine izin verilmeyecek. Hayvan satış yerleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü denetimi ile gerekli belgelerin eksiksiz olması şartıyla 15 Temmuz 2020 saat 09.00 itibariyle başvuru sırasına göre yapılacak. Bilgi için Hunat Karakolu’na 0352-2521890 nolu numaradan, Yıldırım Beyazıt Karakoluna ise 0352-2521894 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz" dedi.