GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2022 12:12   Güncelleme : 16-06-2022 12:12

Mehmet Yalçın birleştirici olmak istiyor

Kayseri OSB yönetim kurulu başkanlığı adaylığını açıklayan Mehmet Yalçın, tüm sanayicileri birleştiren ve Kayseri sanayicisinin gücüne güç katan bir yönetim anlayışı sergilemek istediklerini söyledi

Mehmet Yalçın birleştirici olmak istiyor

TrKayseri - İşadamı Mehmet Yalçın, bugün bir kez daha Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını yineledi. Yalçın, neden aday olduğunu kameralar önünde sanayicilere anlattı.

24 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul toplantısı öncesinde işadamı Mehmet Yalçın, adaylığını bir kez daha yineledi. Düzenlediği basın toplantısında kamuoyu önünde neden aday olduğunu sıralayan Mehmet Yalçın, sanayicinin büyük desteğine layık olacağını ifade etti.

"Neden adayım"
Mehmet Yalçın, sabah kahvaltısında işadamı ve basın mensupyarı ile biraraya geldiği toplantıda yaptığı konuşmasında “Birleştirici, bütünleştirici bir anlayışla Kayseri’ye ve sanayiciye hizmet etmek için adayız. Geçmişteki yapılan hatalardan ders çıkararak, Kayseri OSB’yi Türkiye’nin sayılı OSB’leri arasına sokabilmek için sanayicinin sırtında yük olan bir OSB değil, yük alan bir OSB olabilmek için adayız. Kayseri OSB isminin hatalarla, polemiklerle anılmaktan kurtarılmasına, icraatlarıyla projeleriyle gündeme gelen bir OSB olmasına, deyim yerinde ise fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunu sağlayabilmek için de kuşatıcı bir yönetim olmak için adayız. Kendi öz kaynakları ile sanayicisine hizmet eden, kredi borçlarından kurtulmuş, borçlanmayan bir OSB hedefi için adayız. İlk kurulduğu yıllarda olduğu gibi üyelerinden aidat almayan bir OSB olabilmek için adayız. Hesabını kitabını bilen, geçmişte yapılmış ve gelecekte de yapılacak olan işlere ilişkin alacakları ve borçları karşılaştırarak, sanayici aleyhine oluşmuş her işlemi sorgulayabilen bir yönetim olmak için adayız. Kimseyi ötekileştirmeyen, siyasi görüşüne, kimliğine, yaptığı işe göre değil, herkesi eşit şekilde kucaklayan farklı bir yönetim olmak için adayız” dedi.

Herşey sanayici için
Comford Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan adayı Mehmet Yalçın, göreve geldiklerinde neler yapacaklarını da basın toplantısında dile getirdi. Yalçın “Ana yönetim tarzımız istişareye önem veren bir anlayışla ilerlemek olacaktır. Sanayicimiz hep el üstünde olacak, OSB’nin kapısı her daim onlara açık olacak, görüşleri her platformda alınacak, talepleri mevzuat çerçevesinde ve bütçe uygunluğuna bakılarak zaman kaybetmeksizin yerine getirilecektir. Yönetim kurulumuz denetim kurulu ile ortak şekilde toplanacak, kararlar çoğulcu demokrasi ile alınacak, çoğunluğun kabul görmediği hiçbir iş için sanayicinin tek kuruşu harcanmayacaktır. Bizim yönetimimizde hesap verebilen şeffaf yönetim anlayışı hakim olacaktır. Ben en iyisini bilirim, en iyi ben düşünürüm denilmeyecek, Kayseri OSB’nin temellerini atan ve emekleri büyük olan ak saçlı akil iş insanlarından oluşan istişare kurullarımızın görüşlerine başvurulacaktır. Projeler danışılacak, örnekleri nerede varsa incelenecek, daha iyisinin Kayseri sanayicisinin hizmetine sunulması için çalışılacak, asla biz yaptık oldu denilmeyecektir” cümleleri kurdu.