GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2020 18:11   Güncelleme : 29-12-2020 18:11

Melikgazi'den yeni yıla hizmet

Melikgazi Belediyesi, 2021 yılı içerisinde belediyeye ait hizmetler ve iş makinelerinde kullanılmak üzeri akaryakıt ürünleri ihale ile satın aldı.

Melikgazi'den yeni yıla hizmet

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 2021 yılı içerisinde belediyeye ait hizmet ve iş makinelerinde kullanılmak üzere 3 ayrı kalemden oluşan akaryakıt ürünlerinin ihale ile satın alındığını söyledi.

Yapılan ihale ile 40 bin litre kurşunsuz benzin ile yine çevre dostu 2 milyon 800 bin litrelik motorin ve 200 bin litre diğer motorin yakıtından satın alındığını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Alımı yapılan akaryakıtların TSE belgeli ve çevre dostu olması belediyemizin çevre ve doğaya verdiği önemin bir ifadesidir. Ayrıca akaryakıtın motorin ağırlıklı olması da hizmete yapılacak yatırım fazlalığını göstermektedir. Çünkü kamyon, kamyonet, greyder, silindir, çöp toplama araçları, dozer gibi iş makinası araçlar bilindiği gibi dizel motorludur" dedi.

Başkan Palancıoğlu, iş makinelerinin çok akaryakıt tüketmesinin bir o kadar çok hizmet üretimi anlamına geldiğini ifade etti.