SPOR
Giriş Tarihi : 11-08-2020 19:58   Güncelleme : 11-08-2020 19:58

Mensah transferi bitiyor

Hes Kablo Kayserispor ile Galatasaray anlaşmaya vardı. Bernard Mensah için formül bulundu. Mensah transferinin perde arkası

Mensah transferi bitiyor

Hes Kablo Kayserispor'un Ganalı futbolcusu Bernard Mensah'ın yeni adresi belli oldu. Siyahi futbolcu, yeni sezonda da sarı kırmızılı formayı giyecek ancak bu formanın adresi Kayseri değil İstanbul. Kayserispor, Bernard Mensah ile ilgili olarak Galatasaray kulübü ile anlaşmaya vardı.

Hes Kablo Kayserispor'un maliyetinin yüksek olması nedeniyle elinden çıkarmak istediği Bernard Mensah için Galatasaray kulübü ile anlaşmaya varıldı. Galatasaray 2.Başkanı Abdurrahim Albayrak, bugün Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı yarım saatin üzerinde süren bir telefon görüşmesi yaptı. Bu telefon görüşmesi sonrasında büyük ölçüde anlaşmaya varıldı. Bernard Mensah'ın Hes Kablo Kayserispor'dan bir başka takıma satışı ve/veya kiralanışı halinde yüzde 40 pay hakkına sahip Atletico Madrid'i devre dışı bırakacak satış çözümü bulundu. Galatasaray ile Hes Kablo Kayserispor, takas yaparak bu transferi gerçekleştirecek ve İspanyol ekibine transferden pay verilmeyecek.

KayseriTempo'nun haberine göre; Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Mensah'ın Galatasaray'a gönderilmesi ile ilgili olarak 2 Milyon Avro + 3 futbolcu istediğinde bulundu. Galatasaray kulübü 2.Başkanı Abdurrahim Albayrak da, bu teklife sıcak baktığını ifade ederek "Hayırlı olsun" mesajı verdi. Galatasaray'dan Kayserispor'a hangi oyuncuların geleceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Ganalı futbolcu Bernard Mensah, Hes Kablo Kayserispor ile 3 yıllık sözleşme yapmıştı. Geride kalan ilk yılında 2125 dakika oyunda kalan Mensah, 5 gol atıp 8 asist yapmıştı. Mensah 2 kez kırmızı kart 8 kez de sarı kart görmüştü.