GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2020 13:19   Güncelleme : 11-12-2020 13:26

METEOROLOJİ’DEN YAĞIŞ UYARISI

Uzun zamandır beklenen karla ilgili açıklama Meteoroloji’den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, içerisinde Kayseri’nin de olduğu 43 il için uyarıda bulundu.

METEOROLOJİ’DEN YAĞIŞ UYARISI

Uzun zamandır beklenen karla ilgili açıklama Meteoroloji’den geldi.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, içerisinde Kayseri’nin de olduğu 43 il için uyarıda bulundu.

Kış mevsimine girilmesine rağmen bir türlü gelmeyen Kar ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Kayseri’yi de içerisine alan İç Anadolu bölgesi dahil 43 il için yapılan açıklama ‘’kar geliyor’’ heyecanı yarattı. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü, beklenen müjdenin yerine sağanak yağış uyarısında bulundu.

SİVAS HARİÇ TÜM İÇ ANADOLU
İç Anadolu’da Sivas hariç tüm iller için uyarıda bulunan meteoroloji, vatandaşların sokağa çıktığında dikkatli ve tedbirli olmasını önerdi. Kayseri ve Ankara ile Konya, Nevşehir gibi illerde sağanak yağışın fazlasıyla etkisini göstereceğine dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri ayrıca, Sel baskınlarına dikkat çekti. Ulaşımda sıkıntı yaşanabileceğinin de altı çizilirken, yıldırım düşmesi gibi olayların vatandaşları etkilememesi adına temkinli davranılması gerektiği de vurgu yapıldı.  

43 İLDE ETKİLİ YAĞIŞ
Meteoroloji tarafından uyarılan bölgelerin başında gelen Marmara Bölgesi, Yalova, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Kırklareli, İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik ve Balıkesir sağanak yağış bekleniyor. Ege Bölgesi’nde ise Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak ile Batı Akdeniz’de yer alan Antalya, Isparta ve Burdur’da sağanak etkili olacak. Batı Karadeniz’de yer alan; Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Kastamonu ve Bartın’da sağanak yağış etkili olacağı beklenilerek vatandaş uyarıldı.

Ülkenin Kuzeyi, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniliyor. Akdeniz bölgesinde rüzgâr şiddetini arttırarak çatı ve ağaç devrilmesi yüzünden ulaşımda yaşanılabilecek olumsuz şartlara karşı uyarı yapıldı.