SİYASET
Giriş Tarihi : 11-08-2020 01:55   Güncelleme : 11-08-2020 01:55

MHP bir ilke imza atacak

16 ilçe teşkilatının kongrelerinin hafta sonu yapılacağı MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte Milletvekilleri Baki Ersoy ve İsmail Özdemir tarafından açıklandı.

MHP bir ilke imza atacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok ve Milletvekilleri Baki Ersoy ile İsmail Özdemir ilçe başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyerek 16 ilçe teşkilatının kongrelerinin hafta sonu yapılacağını açıkladı.

Türkiye’de bir ilk yaşanacak
Önümüzdeki hafta sonu Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı 16 İlçe Teşkilatının kongrelerini yapacak. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Milletvekilleri Baki Ersoy, İsmail Özdemir ve 16 ilçe başkanıyla kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek, 16 ilçe teşkilatının kongrelerini 15-16 Ağustos tarihleri arasında yapacağını açıkladı. Mevcut başkanların tek listeyle kongreye gideceğini söyleyen Başkan Tok, İl Kongresine de kendisinin de tek listeyle kongreye gideceğini söyledi. Türkiye’de bir ilkin yaşanacağını ve iki gün içerisinde kongrelerin tamamlanacağını belirten Başkan Tok, “Yine her zaman olduğu gibi Kayseri teşkilatımız Türkiye’de bir ilke imza atmış olacak” ifadelerini kullandı. 16 ilçe kongresinin 2 gün içinde yapılacağı Burak At çiftliğinde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlenerek MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok tarafından açıklandı.

Covid-19 salgınına karşı tedbir alınacak
Covid-19 tedbirleri kapsamında maske ve mesafe kurallarına uygun olarak kongrelerin gerçekleşeceğini söyleyen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, “Kongrelerimizi genel merkezimizin bize talimatları doğrultusunda gerçekleştireceğiz. Sizlere Cumartesi ve Pazar günü kongrelerin yapılacağını ilan etmek istiyorum. 15 Ağustos 2020 tarihinde Melikgazi, Pınarbaşı, Bünyan, Sarız, Sarıoğlan, Akkışla, Özvatan ve diğer ilçe başkanlarımız kongrelerini gerçekleştirecektir. Yine 16 Ağustos 2020 tarihinde Kocasinan, Talas, Yahyalı, İncesu, Felahiye, Yeşilhisar, Tomarza ve Develi ilçe başkanlarımız kongrelerini yapacaklar” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarını da sıralayan Serkan Tok, “Kongreler birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirilir. Kongreler tek adayla gerçekleştirilir. Kongreler Cumhur İttifakı’nı kullanmayı da, Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun şekilde gerçekleştirilir. Kongrelerimizde Covid-19 salgınının bizlere, sizlere, katılan misafirlerimize, delegelerimize, zarar vermemesi amacıyla önce girişte ateşler ölçülecek, maskeler dağıtılacak, sosyal mesafe kuralına yani fiziki mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşecektir. Genel merkezimizin talimatı bu noktada. Dolayısıyla kongrelerimiz insanlarımızın zarar görmemesi için sadece delegelerin katılımı ile gerçekleştirilecektir” dedi.

Serkan Tok lidere bağlılığı olan bir arkadaşımız
2 günde gerçekleşecek olan 16 ilçe kongresinin Türkiye’de bir ilk olacağını söyleyen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, “Biz Allah’ın izniyle, buradaki arkadaşlarımızla, dostlarımızla, büyüklerimizle, milletvekillerimizle, MYK’larımızla ve ilçe başkanlarımızla, Genel başkanımızın Türkiye’de adına yakışır bir şekilde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’de gücüne yakışır şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde kongrelerimizi Allah nasip ederse gerçekleştireceğiz. Ve Türkiye’de de bir ilke imza atacağız. 16 ilçe kongresini iki gün içerisinde gerçekleştirmek Allah’ın izniyle nasip olacak” şeklinde konuştu. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de yaptığı konuşmasında kongre sürecine dikkat çekerek MHP'nin Türk siyasi hayatında önemli bir yeri olduğunu belirtti. Milletvekili Özdemir, “Kongrede il başkan adayımız Serkan Tok. Serkan Başkan hem lidere bağlılığı hem de önemli süreçleri başarı ile yürütmüş bir arkadaşımız bir dava adamımızdır” dedi.

“MHP ciddi anlamda bir ivme yakaladı”
Birlik ve beraberliğin teşkilat içinde önemli unsurlar olduğuna dikkat çeken Milletvekili Baki Ersoy, "Milliyetçi Hareket Partisi birlik ve beraberlik temasıyla yola çıkmıştı. Bu yola çıkış tabi ki uzun yıllar öncesine dayanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Allah izin verirse 2020 yılı içerisinde çok uzun yıllardır tarihinde yapılmamış bir şeyi de gerçekleştirmiş olacak. Milliyetçi Hareket Partisi inşallah 2015, 2017 ve 2020 13. İl Kongreleriyle birlikte tek adaylı bir yapıda arka arkaya üçüncü defa tek adaylı kongrelerini gerçekleştirecek. Cenabı Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu Milliyetçi Hareket Partisi'nde birlik ve beraberliğin tesis edildiği anlamına geliyor, bu güçlü bir yapının oluşturulduğu anlamına geliyor. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi mahalle teşkilatlarından başlayarak ve hareketimizin yükünü omuzlayan ilçe başkanlarımızın ciddi anlamda gayretleri ve özellikle son 27-28 aydır Serkan Başkanın özverileriyle çok ciddi anlamda bir ivme yakaladı. Gerek 2018, 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, başarılı seçimler atlatmıştır. Bu kongrelerle beraber gerek ilçe başkanlarımız kendi teşkilatlarını, yapılarını güçlendirecek, gerekse il teşkilatımız ilçe kongrelerimiz bittikten sonra çok güçlü bir il teşkilatı kurmak kaydıyla önümüzdeki süreçte sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda cumhur ittifakı çizgisinde daha güçlü bir yapıyla yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.