GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 00:22   Güncelleme : 13-12-2020 00:22

Milletvekili Nergis'ten Suriyeli Detayı

AK Parti Kayseri Milletvekili Nergis, Türkiye'de 10 binden fazla Suriyeli şirketin, 100 Binden fazla kişiye iş istihdamı oluşturduğunu söyledi.

Milletvekili Nergis'ten Suriyeli Detayı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, parti olarak yaptıkları başarıları sosyal medya üzerinden duyururken Suriyeli vatandaşlarla ilgili verdiği bir istatistikler görenleri şoke etti.

Sosyal Medya üzerinden peş peşe açıklamalar yaparak Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)'nin yıllar içerisindeki iyileştirmelerine dikkat çeken Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, bir paylaşımıyla dikkatleri üzerine çekti. Ak Parti 26. dönemde milletvekili seçildikten sonra 27. dönemde de Kayseri'yi temsil etmesi için vekil olarak seçilen Hülya Atçı Nergis, partisinin yıllar geçtikçe yaptığı başarılı işlerini Twitter hesabından bir bir sıraladı.

SURİYELİ VURGUSU:
Partisinin Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkan Vekili ve Türkiye Ürdün Dostluk Gurubu Başkanı olarak görev alan Hülya Atçı Nergis, Türkiye'de bulunan Suriyelilerle ilgili ilginç bir istatistik bilgisi verdi. Nergis, Türkiye'de bulunan Suriyeli vatandaşların kurdukları şirket sayısını paylaşırken, bu işletmelerin oluşturduğu istihdama da vurgu yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında ''Türkiye’de Suriyelilerin kurduğu şirket sayısı 10.000 ‘i geçmiştir bu şirketlerde 100 bini geçkin insan istihdam edilmektedir'' ifadelerine yer verdi.

SURİYELİLER İŞ VERİR OLDU:
Milletvekili Nergis'in yaptığı paylaşıma 10'un üzerinde beğeni gelirken akıllara da ''100 bini aşkın istihdamı Türkler'den mi, Suriyeliler'den mi sağlıyor'' sorusunu getirdi. Konuyla ilgili olarak kimi kesim ise Nergis'in paylaşımının altına ''Sayın vekilim, adamlar dağdan geldiler, bağdakine iş verir oldular. Gülüyoruz, ağlanacak halimize'' yorumunu yaptı.
​​​​​​​