GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 15:41   Güncelleme : 04-10-2021 16:09

Mustafa Yalçın, Talas Pati Evi’nde çocuklarla bir araya geldi

"Hayvan beslemek sizlerin merhamet duygusunu geliştirir." diyerek cümlelerine başlayan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 4 Ekim Hayvanları Koruma gününde çocuklarla bir araya geldi. Çocuklara ' imkanınız varsa evinizde bir hayvan besleyin' tavsiyesinde bulundu.

Mustafa Yalçın, Talas Pati Evi’nde çocuklarla bir araya geldi

"Hayvan beslemek sizlerin merhamet duygunuzu geliştirir." diyerek cümlelerine başlayan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ' imkanınız varsa evinizde bir hayvan besleyin' tavsiyesindi bulundu. 

 Kayseri Hayvan Hakları Derneği (KAYHAKDER) Başkanı Nilgün Uzel'in de katıldığı Talas Pati Evi'ndeki programa, Başkan Yalçın köpeği Balım ile geldi.Burada öğretmen ve öğrencilerle buluşan Başkan Yalçın, 3 yavru köpeği de sahiplenenlere teslim etti.

İki yıl önce hizmete giren Talas Pati Evi ile ilgili bilgiler de veren Başkan Yalçın, “Bugüne kadar buradan 3 bin 578 köpeğin bakımı gerçekleşti. 560 kişi de buradaki köpekleri sahiplendi. Burada asıl amacımız köpeklerin ilk barınma yeri. Gece gündüz herhangi bir yerde yaralı veya aç kalmış bir hayvan görürseniz bizim Pati Kurtaran ekibimize haber vermeniz yeterli. Ekibimiz bugüne kadar çok sayıda yaralı yaban hayvanlarına yardım etti. Eviniz müsaitse bir kedi, köpek, balık, kuş veya tavşanla irtibatınız olsun. Bu hayvanlar sizin zekanızı da geliştirir, merhamet duygularınızı yani iyilik duygularınızı da geliştirir. Buraya gelip köpeklerimizi sevdiğiniz için teşekkür ediyor, gözlerinizden öpüyorum” dedi.
Hayvanlarla bir araya gelen çocuklar da, “Bugün her şey çok güzeldi. Bütün hayvanları sevdik. Çok mutlu olduk. Buradaki hayvanları gördük. Çok tatlı hayvanlar var burada. Hem empati kurmuş olduk hem de onlara yardımcı olmayı öğrendik. Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Hayvanları daha yakından tanımış olduk” ifadelerini kullandı.