SPOR
Giriş Tarihi : 15-10-2021 00:59   Güncelleme : 15-10-2021 00:59

Mutlu Önal Müjdeleri Etv'de Sıraladı

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mutlu Önal, Etv Kayseri'de yayınlanan 3 Korner 1 Penaltı'nın konuğu oldu. Başkan Önal, seçim vaatlerini ve planlarını anlattı.

Mutlu Önal Müjdeleri Etv'de Sıraladı

Kayseri'nin son dönemde en iyi televizyonları arasında açık ara zirvede yer alan Etv Kayseri, Perşembe akşamları yayınlanan 3 Korner 1 Penaltı programında yine gündemi belirledi. Programa konuk olan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mutlu Önal, Gazeteci Erhan Kan ve spor muhabiri Memduh Borazan'ın sorularını yanıtladı. Başkan Önal, gelecek planlarını bir bir  açıkladı.

GECE MAÇI MÜJDESİ:
Gazeticiler Erhan Kan ve Memduh Borazan'ın konuğu olan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mutlu Önal, Sümer Stadında gece maçlarının oynanması için çalıştıklarını açıkladı. Bundan böyle Sümer Stadında oynanacak olan karşılaşmalarda gece maçlarının da programa dahil edileceğini söyleyen Başkan Önal, yeni sezonun açılış maçının da gece olması için hummalı bir çalışmanın devam ettiğini ifade etti. Işıklandırmanın tamamlandığını da söyleyen Başkan Mutlu Önal, ''Sümer Stadında ışıklandırma tamamlandı. Hedefimiz önümüzdeki hafta başlayacak olan liglerin açılış maçını gece oynatmak. Şimdilik ışıklar yetersiz. Bazı takviyeler gerekiyor. Onuları bu hafta sonuna kadar yetiştirebilirsek, açılış maçını gece yapacağız'' dedi.

MAKSİMUM 3 DÖNEM AMA:
Görev süresinin ilk yılı olmasına rağmen, geleceğe yönelik planlamaları çokta uzun tutmadığını ifade eden ve planladıkları işleri hızlıca bitirmeyi amaçlayan Başkan Önal, ''ben sinirli bir yapıya sahibim. Beklenmedik kararlar verebilirim. 3 Dönemden fazla görev yapmama konusunda genel kurulda almış olduğumuz karara rağmen, daha da erken veda bile edebilirim. Yeterki kızmayım, öfkelenmeyim'' ifadelerine yer verdi.

KAYSERİ UYUŞTURUCUDA ÖNDE:
Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için büyük çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Mutlu Önal, ''Kayseri'nin görünmeyen yüzü var. Ve o yüzde uyuşturucu yaşı 13'lere kadar düştü. Biz bu bataklıktan gençlerimizi kurtarmak için var gücümüzle çaba harcıyoruz. Önümüzdeki dönemde gençlerimizin spora yönelmesi için daha da fazla çaba harcayacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

AMATÖRLERE MAHSUS MASÖR:
Sümer Amatör Evi'nde bir masörün bulunması ve bu kişinin sadece randevu sistemiyle amatör oyunculara hizmet vermesini planladıklarını ifade eden Başkan Mutlu Önal, ''Amatör sporcularımızın bu tip sorunları daha kolay aşması için Sümer'de bir masör arkadaş bulundurmayı amaçlıyorum. Amatör sporcularımızın sıkıntılarını gidermesi için'' şeklinde konuştu.