GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2022 02:24   Güncelleme : 07-06-2022 02:24

Nihat Bozkurt Kayseri OSB başkan adayı

İşadamı Nihat Bozkurt, bu ay içerisinde gerçekleştirilecek Kayseri Organize Sanayi Bölgesi başkanlığı için aday gösteriliyor. Nihat Bozkurt kimdir? İşte ayrıntılar

Nihat Bozkurt Kayseri OSB başkan adayı

TrKayseri - Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu başkanlığı için seçim kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde Mali Genel Kurul yapan Kayseri OSB'de bu kez Seçimli Genel Kurul yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yunus İmamoğlu ve yönetim kurulunun istifası kabul etti. Böylece seçim için start verilmiş oldu.

24 haziran 2022 Cuma günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurulunda delegelerin oylarına talip olan ilk isim Nihat Bozkurt gösterildi. Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu'nun destek verdiği ve başkan adayı olarak çıkmasına onay verdiği Nihat Bozkurt'un adaylığını Kayseri'nin dijital yüzü olarak nam salan EtvKayseri televizyonunda dillendirildi. Gazeteci Recep Bulut ile EtvKayseri Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur'un yorumlarıyla yayınlanan Kayseri Kulisi programında Nihat Bozkurt ismi gündeme geldi.

EtvKayseri Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur, bizzat görüştüğü Nihat Bozkurt ismini canlı yayında zikretti. Nihat Bozkurt'un adil ve herkesi kucaklayıcı bir başkanlık süreci geçirmek için, Kayseri sanaycisinin hakettiği noktalara gelebilmesi adına elinden geleni yapmak için aday olduğunu vurgulayan Ferhat Yağmur, Nihat Bozkurt'un yanı sıra mevcut başkan Yunus İmamoğlu ve bir öncesi başkan Muret Yebur ile ilgili de önemli ifadeler kullandı.

Nihat Bozkurt kimdir?
Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformunun desteklediği isim olan Nihat Bozkurt, 1966 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. Şu an Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 12. Cadde üzerinde faaliyet yürüten Eltes Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yönetim kurulu başkanlığını sürdürüyor.