GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2021 15:04   Güncelleme : 23-01-2021 15:04

Olay sözleri istifa getirdi

Geçtiğimiz günlerde Kayseri ile ilgili yaptığı açıklamalarla tepki çeken Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, istifa ettiği iddialar arasında yerini aldı.

Olay sözleri istifa getirdi

Kapadokya konusunda yapılan toplantıya davet edilmeyen Rasim Arı, tepki göstererek Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a ''Erciyes'i alırım elinizden'' şeklinde tehditkâri bir konuşma yapmıştı. Bu sözlerinin ardıdan sosyal medyada eleştirilen Arı, yanlış anlaşıldığın dile getirerek olayı kapatarak bir daha dillendirmedi.  Geçtiğimiz günlerde yaşanılan bu karşıklık sonrası Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın istifa ettiği iddialar arasında yerini aldı.

O AÇIKLAMA İSTİFA GETİRDİ:
AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, 2020 yılının Kasım ayında Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın başkanlığında Ürgüp’te yapılan Kapadokya Toplantısı'na çağrılmamasına sert tepki göstererek, partidaşı ve yaşça büyüğü Memduh Büyükkılıç'a sert bir ifade kullandığı yönünde yaptığı açıklamanın artçıları sürüyor. AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı Arı'nın, “Bir ara Kayseri Kapadokya’nın merkezidir falan söylemler oldu. İstanbul’da bir toplantıda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı'na 'Kafamı bozmayın Erciyes’i de elinizden alırım' dedim. Canımı sıkmasınlar Nevşehir’in adını da Kapadokya yaptırırım" ifadelerini kullanmasının ardından iki şehir arasında yaşanan gerginliğin tatlıya bağlandığı düşünülse de bu olayın istifa ile sonuçlandığı iddia edildi.

RASİM ARI İSTİFA ETTİ:
Rasim Arı'nın istifa ettiği yönünde kamuoyunda ortaya atılan ama bir türlü resmileşmeyen söylentinin ardından şimdi de bu istifanın nedeninin Kapadokya Toplantısı sonrası yapılan açılamalar olduğu iddia edildi. Söylentiye göre AK Parti Genel Merkezi tarafından ''Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa et'' direktifi geldi. İstifasını sunan Arı'nın ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda bu iddiayı güçlendirdi.

BÜYÜKKILIÇ AFFETMEDİ:
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile yaptığı açıklamanın ardından görüşen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, duruma el attı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'tan özür dilemesi yönünde direktif gelen Rasim Arı'nın durumu toparlama çabaları kâr etmedi. Kendisinden yaşça bir hayli küçük olan Nevşehir Belediye Başkanı Arı'nın sert çıkışını afftmeyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, genç partidaşını affetmedi. Bu gelişmenin ardından genel merkeze bir rapor sunduğu ve istifanın fitilinin ateşlediği iddia edildi.