GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2021 09:41   Güncelleme : 25-10-2021 09:41

Paraşüt Macerası Faciayla Sonuçlandı

Kayseri'de yaşayan yüksek lisans öğrencisi Hilal Kapıer, yamaç paraşütü yaptığı esnada iniş sırasında rüzgara kapılarak önce ağaç dallarına ardından da bir bağ evinin duvarına çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hilal Kapıer, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Paraşüt Macerası Faciayla Sonuçlandı

Kayseri'de yaşayan yüksek lisans öğrencisi Hilal Kapıer, yamaç paraşütü yaptığı esnada iniş sırasında rüzgara kapılarak önce ağaç dallarına ardından da bir bağ evinin duvarına çarptı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hilal Kapıer, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaklaşık 5 yıldır yamaç paraşütü yaptığı belirtilen Kapıer'in daha önce de ip kopması tehlikesi atlattığı kaydedildi.

Olay, Talas ilçesi Harman Mahallesi 2776 Sokak'ta meydana geldi. Yaklaşık 5 yıldır yamaç paraşütü yapan yüksek lisans öğrencisi Hilal Kapıer, bu sabah Ali Dağı'nın zirvesinden tekli atlayış yaptı.

Rüzgarın da etkisiyle paraşüt yerleşim alanlarına doğru yöneldi. İniş öncesi rüzgara kapılan Hilal K.'nin paraşütü önce ağaç dallarına sonra da bir bağ evinin duvarına çarptı. Ağır yaralanan Kapıer, ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kapıer, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.