GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 11:19   Güncelleme : 22-06-2021 11:19

Peştemalini Açık Artırmaya Çıkardı.

Ahmet Alp için Murat Makar, peştemalini açık arttırma ile satışa çıkardı!

Peştemalini Açık Artırmaya Çıkardı.

Biga, SMA ile mücadelesine devam ediyor. Kemer Köyü’ndeki Ahmet Alp bebek için zorlu bir süreç içinde iken Valilik'ten onay çıkmışken, geri sayım devam ediyor. Ahmet Alp için Murat Makar, peştemalini açık arttırma ile satışa çıkardı. SMA ile mücadelesi devam eden Biga’nın Kemer Köyü’nde yaşayan Ahmet Alp bebek için geri sayım ilerliyorken Valilik'ten gelen onay ile yürekler birazda olsa ferahladı.

Kısa bir süre önce Medya Lokum’un yayında Şefkat Yerimdar dizisinde Hamamcı Kazım karakterini canlandıran isim Murat Makar’ın peştemalini en çok bağış yapana satacağı haberi vatandaşları şaşırtmıştı. Murat Makar'ın başlattığı açık artırma 26 Haziran Cumartesi günü son bulacak. En yüksek bağış yapan hayırseverin dekontu açıklama kısmına ‘peştemal’ yazıp, Ahmet Alp’in ailesinin kullandığı instagram sayfasına (sma_ahmetalp) dekontu direkt mesaj olarak göndermesi isteniyor. Ahmet Alp’e yardım etmek isteyenler; TR24 0006 7010 0000 0093 8208 79 Iban numaralı baba Recep Güven adına açılmış Yapı Kredi Bankası hesabına bağışlarını gönderebiliyorlar.

Valilik'ten gelen onay ile bir çok sanatçı isim, dizi oyuncusu ve gönüllünün yayınlara katılarak destek niteliğinde yardım çabaları geliyorken, iş adamlarınında yardımları merakla bekleniyor. SMA hastası Ahmet Alp’e destek amacı ile imkanı olan herkesten yardım gelmesi bekleniyor. Oyuncu Murat Makar; “Ahmet Alp için elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekiyor. Tüm sevenlerimi, gönlü güzel dostlarımı harekete geçmeye davet ediyorum. Peştemal tabiki bir sembol. Önemli olan SMA hastası minik yavrumuzun nefes alabilmesi, yaşam mücadelesinde galip çıkabilmesi. İnanın ki bu insanların mücadelesi çocuklarına yeniden dokunabilmek, huzurla öpebilmek. 26 Haziran tarihine kadar ne kadar çok bağış yapabilirsek, minik yavrumuzu hayat mücadelesini kazanmaya o kadar yaklaştırabiliriz. Büyük bir mücadele var. Ben de takip ediyorum ve destek olmak istiyorum. Hadi gönlü güzel dostlarım. Hep birlikte bu büyük mücadeleyi kazanmasında, Ahmet Alp’e nefes olalım. Büyük şirketlerin yöneticilerini özellikle davet ediyorum. Bu duruma seyirci kalmamaları gerekiyor. Hep birlikte ‘SMA değil Ahmet Alp kazansın’ diyerek haykırıyor insanlar. Herkes üzerine düşeni yapmalı, diye düşünüyorum” dedi.

Diğer taraftan yayına sanatçı Ali Altay, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Yeniden Refah Partisi Biga İlçe Başkanı Enes Şahin, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, İyi Parti Biga Kadın Kolları Başkanı Gülay Özer, Çanakkale Motosikletliler Derneği (ÇAMOD), Biga Kemer İçdaş İlkokulu Müdürü Ercan Pehlivan dahil oldu ve  SMA ile mücadele içerisinde olan minik Ahmet Alp’e destek verdiler.