GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2020 17:15   Güncelleme : 15-08-2020 18:06

Pınarbaşı Korona ile mücadelede

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Covid19 tedbirleri kapsamında vatandaşı ve esnafı maske, sosyal mesafe ve hijyen içinuyardı

Pınarbaşı Korona ile mücadelede

İlçe genelinde denetim yapan Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Korona virüs salgınına karşı maske mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatarak hem esnafı hem de vatandaşları uyardı.

Önce esnafı ardından da vatandaşları ziyaret ederek denetim yapan Başkan Uzunluoğlu, maske, mesafe ve hijyen kurallarına herkesin uymasını istedi. Kurallara uyanlara teşekkür eden Başkan Uzunluoğlu, maske takmayanları ise uyararak vakalardaki artışa dikkat çekti.

Yeni tip Korona virüs salgınıyla mücadelede ülkemizin çok ciddi çaba sarfettiğini söyleyen Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu kurallara uymayanları uyardı. Son dönemlerde vaka sayılarında bir artışın söz konusu olduğunu dile getiren Başkan Uzunluoğlu, "Denetimlerimizi zabıtalarımızla birlikte sürekli yapıyoruz. Bugünde farkındalık oluşması için denetimlere bizzat katıldım. İlçemiz merkezde büyük oranda kurallara uyulduğunu gördüm. Bu bizi mutlu etti. Bu dönemin klişe sözü maske, mesafe ve hijyen. Bu üçü olursa problem yok. Bu üçü olmazsa korona virüs belası tüm toplumu sarmaya devam ediyor. Hemşirelerimize şu çağrıda bulunmak istiyorum. Mutlaka maske taksınlar. Mesafeye dikkat etsinler. Hijyene dikkat etsinler. Kurallara uyduktan sonra bu korona virüs belasından en kısa sürede kurtulacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.