GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 13:41   Güncelleme : 08-01-2021 18:14

Rasim Arı'dan Kayseri'ye olay sözler

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Kayseri'ye sarf ettiği sözler için büyük tepki topladı.

Rasim Arı'dan Kayseri'ye olay sözler

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın düzenlediği basın toplantısında Büyükkılıç’a Erciyes ile ilgili sarfettiği sözler tepki topladı.  

İçerisinde Kayseri Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da bulunduğu Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında gerçekleşen ‘Ürgüp'te kış sezonu öncesi Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya'nın paket halinde değerlendirilmesi’ konulu toplantıya davet edilmeyen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, bu duruma tepkisini sivri bir dille ortaya çıkarttı. Başkan Arı’nın davet edilmediği toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasının sosyal medyada yer alması bir anda gündemi değişti. Yayınlan videoda Arı’nın o toplantıyı kastederek “Ben vurur geçerim, hiç umursamam. Ben icraat adamıyım. Birilerinin toplantı yapması benim icraatıma yetişemez. İsteyen istediği kadar toplantı yapsın. Birileri atı alana kadar ben Üsküdar'ı geçerim. Geçiyorum da zaten” ifadelerini kullanması Kayseri cephesinde tepkilere neden oldu. 

KAPADOKYA’NIN BAŞKENTİ’ DERSEN ERCİYES’İ ELİNDEN ALIRIM:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ın ‘Kapadokya’nın başkenti Kayseri’ söylemine de tepki gösteren Arı’nın sert söylemleri dikkat çekti. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, konuyla ilgili anlatımında “Bir ara Kayseri Kapadokya’nın merkezi falan filan söylemleri oldu. İstanbul’da bir toplantıdayız. Sultanbeyli Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kayseri’den bir belediye başkanımız daha var. Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı var. Bilal Erdoğan Bey var. Orada dedim ki, ‘Memduh abi bak canımı sıkma. Eğer bir daha Kayseri Kapadokya’nın merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım’ dedim” ifadelerine yer verdi. 
Konuşmasına o günkü sözleriyle devam eden Arı, “Ama o toplantıda ben olmalı mıydım, olmalıydım. Kıyameti de kopardım. Çünkü Kapadokya'nın merkezi Nevşehir'dir. Herkes aklını başına toplayacak, Nevşehirliliği unutmayacağız. Canımı sıkmasınlar Nevşehir'in adını da Kapadokya yaptırırım” diyerek tepkisini gösterdi.

Başkan Arı’nın bu konuşmasının ortaya çıkmasıyla birlikte gözler Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a çevrildi.