SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-08-2020 15:33   Güncelleme : 15-08-2020 15:33

Regl sancısına ne iyi gelir

Her ay kadınların hormonal olarak regl görmesi yani adet kanaması fizyolojik olarak doğal bir durum şeklinde karşılanmaktadır. Kimi kadınların bu dönemleri ağrısız ve sancısız geçse de kimilerininki oldukça ağrılı geçer.

Regl sancısına ne iyi gelir

Kimi zaman oldukça şiddetli bir hal alarak can sıkıcı boyutlara ulaşması dolayısıyla adet ağrısı evde doğal ve bitkisel yollardan nasıl geçer, adet ağrısını en hızlı ve kesin ne geçirir sorularının yanıtları araştırılıyor.

Karın ve rahim bölgesinde kramp ve ağrı şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu ağrıyı çeken kadınlar konu ile ilgili araştırmalar yapıyorlar ve bu duruma çözüm arıyorlar. Her ay bu ağrıyı yaşayan kadınların korkulu rüyası haline gelen adet sancısını en hızlı ne geçirir? Adet ağrısına ne iyi gelir? İşte bitkisel ve doğal yöntemler haberimizde..

Regl ağrısına iyi gelen yiyecekler
*Süt ve süt ürünleri
*Balık, pekmez, fındık, fıstık, ceviz gibi yağlı tohumlar
*Yeşil yapraklı sebzeler, rezene çayı
*Zerdeçal, muz, papatya çayı, maydanoz

Adet sancıları kimi zaman kanamadan önce kimi zaman ise kanama ile birlikte devam eden süreçte görülür. Bu durumda kadınlar ağrılarının azalması adına çeşitli çareler aramaktadırlar. Bunlardan bir tanesi de adet öncesi ağrıların tedavisi ile ilgili yöntemlerdir. Adetten önce vücut gergin ve kişi psikolojik olarak kendini rahatsız hissedebilir. Bu durumda regl ağrısına iyi gelen yiyecekler ve içecekler tüketilmeli, karın ve rahim bölgesi sıcak tutulmalı, soğuktan korunmalı ve dinlenilmelidir. Ağrının azalması ya da ağrı oluşmadan önce her kadın kendine göre kişisel önlemler almalı ve sancının şiddeti azaltılmalıdır.

Adet sancısını en hızlı ne geçirir
*Bitki çayları
*Öğünlerin hafif olması, ağır yiyeceklerden kaçınma
*Karın bölgesine masaj
*Rahat bir şekilde dinlenme süreci
*Soğuktan korunma, karın bölgesini sıcak tutma
*Adet sancısına en iyi gelen yöntemlerden bir tanesi de; ılık suya bir çay kaşığı tarçın ve bal karışımı yapıp içmektir. Kişilerin ağrısını en iyi şekilde çözebilecek bitkisel ve doğal bir yöntemdir.