GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2020 13:32   Güncelleme : 17-08-2020 13:32

Rus ressam eserleriyle göz kamaştırıyor

Rus ressam olan Madina Ezgintürk yağlıboya ile tuvallerin buluştuğu sanat çalışmalarıyla sanatseverlerin gözlerini kamaştırdı.

Rus ressam eserleriyle göz kamaştırıyor

Profesyonel resimle uğraşan Madina Ezgintürk yağlıboya tekniği ile yaptığı çalışmalarla sanatseverlerin gözünü kamaştırıyor.

Sanat çalışmalarıyla hayran bırakıyor
Rusya’nın başkenti Moskova’da doğup büyüyen ve 2011 yılında da Rusya Halklar Dostluk Üniversitesi'nden mezun olan Madina Ezgintürk, 2014 yılından beri profesyonel resimler yapıyor. Türkiye vatandaşıyla evli olan Ezgintürk, alışveriş merkezlerinin güzel sanatlar galerisinde sergilediği eserlerle göz kamaştırmaya devam ediyor. Yazları eşiyle birlikte Antalya’da, kışın ise Rusya’da yaşayan Madina Ezgintürk, tuval üzerine yağlıboya tekniği ile yaptığı dikkatleri üzerine çeken tuvallerini sanatseverlerle buluşturdu.

"Hayallerin sana ait olsun"
"Her gezdiğim ülkeden renkli sosyal yaşamları, insan portrelerini, doğal güzellikleri ve hayvan figürlerini bez tuvallerime yansıttım" diyen Madina Ezgintürk Güzel Sanatlar Derneği desteği ile açtığı sergi için pandemi kurallarına uyarak açılış töreni yapmadı. Evinin bir odasını sanat atölyesine çeviren Madina Ezgintürk, Serik'e bağlı turistik Kadriye Mahallesinde yaşıyor. Madina Ezgintürk Moskova’daki evinin bir odasını da atölyeye çevirdiği belirterek açtığı sergiye verdiği isimle dikkat çekti. ‘Gittiğin yolu kendin seç, kaybolur isen kendi yolunda kaybol, hayallerin sana ait olsun, mutlulukla son bulsun’ sloganıyla yolan çıkan Ezgintürk, Antalya’da açtığı sergiye ‘Turuncu Yol’ adını verdi.