SİYASET
Giriş Tarihi : 22-11-2020 11:55   Güncelleme : 23-11-2020 12:08

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı'nın 6.Olağan İl Kongresi yapıldı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı’nın 6. Olağan İl Kongresi yapıldı. Yapılan kongrede seçime tek aday olarak mevcut Başkan Baki Coşkun girdi.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı'nın 6.Olağan İl Kongresi yapıldı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı’nın 6. Olağan İl Kongresi yapıldı. Yapılan kongrede seçime tek aday olarak mevcut Başkan Baki Coşkun girdi. Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı Mahmut Arıkan, "Hükümetin söylemlerini samimi bulmuyoruz" dedi.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı'nın 6.Olağan İl Kongresi,İl Kültür Müdürlüğü Salonunda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun ve parti delegeleri katılımıyla gerçekleşti.

Kongreye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, “Bugün Saadet Partimizin 6. Olağan Kongresini gerçekleştiriyoruz. Tabi yılardır il başkanlığını yaptığım kongreye katılmak ayrı bir heyecan ve mutluluk verici bir durum. Yeniden il başkanı olacak arkadaşıma ve yönetimine de başarılar diliyorum. Gerek ülkemiz gerekse de dünyamız çok badireli bir süreçle karşı karşıya. İnşallah bundan sonraki süreçte Saadet Partimizin atacağı adımlarla, hükümete vereceği telkinlerle bu sıkıntılı sürecin bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Sağlık çok önemli ve tabi ki korona virüs belası ile uğraştığımız bir süreçle karşı karşıyayız. Öncelikle bu kongreyi yapan Kayseri teşkilatımıza ve Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirilen kongrelerde tedbirlere azami derecede dikkat ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de tüm hemşerilerime de selam ve saygılar sunuyorum."dedi.
 Geçtiğimiz dönemlerde Saadet Partimiz, Mili Görüş Hareketimiz gerek yerelde gerekse de milletvekili seçimlerinde çok büyük başarılara imza atmış bir teşkilatımız. Bundan sonraki süreçte de tedbirlere uyarak, sahaya çıkacağız diyen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan,   Vatandaşımızı dinleyeceğiz, vatandaşımızın sorunlarını Ankara’daki hükümetimize ve Kayseri’deki iktidarın sorumlularına ileteceğiz. Bunların çözümü ile alakalı da takipçisi olacağız. Merhum Erbakan hocamızın sözünde dediği gibi teşhis ve tedavi ile alakalı en önemli partinin Saadet partisi olduğu kanaatindeyim” ifadesini kullandı.

“Tek adam olma anlayışı sorunlu bir anlayıştır”
Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının bir günde kabul edilmesinin tek adam olmanın bir işareti olduğunu söyleyen Arıkan, “Ülkemiz ve bütün insanlık çok badireli bir dönemden geçmekte. Bizler inanıyoruz ki, içerisine düştüğümüz sıkıntıların yegane çözümü inancımızın bize emrettiği üzere hak ve adalete dayalı bir düzen kurmaktan geçmektedir. Milli Görüşçüler yarım asrı aşkın bir süredir, bütün insanlığın saadeti için büyük bir inanç ve gayretle bu ideal üzere çalışmaktalar. Erbakan Hocamızın liderliğinde ülkemize ve insanlığa büyük hizmetler sunan Milli Görüşçüler, hocamızın vefatından sonrada aynı aşk ve azimle bu gayretlerini devam ettirmekteler. Bu vesileyle karşılığını sadece Allah’tan umarak şerefli davamıza sadakatle bağlı kalan, her türlü zorlu şartlara rağmen aşk ve azimle çalışan şimdiye kadar görev almış yönetim kurulu kardeşlerime de yeni yönetimde yer alacak kardeşlerime de teşekkür ediyor, bu büyük nimetle bizleri izzet ve şeref sahibi kılan Cenab-ı Hakka hamd ediyorum."dedi. Oldukça karışık dönemden  geçtiğimizi,daha dün ekonominin direksiyonunda bulunan Berat Albayrağın bile 'at izi it izine karıştı'diyerek istifa etmesine tepki gösteren Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, " birinin bile bu derece karışıklıktan bahsettiği bir ortamda bırakın gelecek hakkında, bir yıl sonrası, bir ay sonrası, bir gün sonrası hatta bir saat sonrası için dahi öngörülerde bulunabilmenin imkanı kalmadı. Bu karışıklığın en önemli sebeplerinden biri ülkeyi kimsenin aklına ihtiyaç duymadan tek başıma idare ederim, benim iznim olmaksızın kimse bir şey yapmamalı diyen bir zihniyetin yönetmeye çalışmasıdır."diyerek bu konu üzerinden eleştirilerde bulundu.

“İktidarın söylemlerini samimi bulmuyoruz”
"Adalet mülkün temelidir" sözünden yola çıkarak  adalet sisteminde açıkların oluştuğunu ve iktidarın söylemlerinin samimi olmadığını söyleyen Mahmut Arıkan, sözlerine şu şekilde devam etti:“Dün Ergenekon, balyoz soruşturmalarında ‘ülke bağırsaklarını temizliyor’ diyenler, o soruşturmayı yöneten savcıya zırhlı makam aracı tahsis edenler de bugün reformdan bahsedenlerdi, aynı şekilde o hakimleri o savcıları kötü ilan edenler de bugün reformlardan bahsedenler oldu. 15 Temmuz sonrası yaşananlara hep birlikte şahit olduk. Kurunun yanında yaşın da yandığı nice davalar gördük. O davalarda kararların hakimlerin kendi hür iradeleriyle, anayasaya, yasalara, dosyadaki belgelere ve vicdanlarına göre karar verdiklerini kimse iddia edemez. Bütün bu yaşanan adaletsizliklerin baş müsebbipleri kendileri değilmiş gibi şimdi hak diyorlar, adalet diyorlar, özgürlük diyorlar. Herhalde ‘Ayarını bozduğun kantar, bir gün seni de tartar’ sözü akıllarına geldi ki şimdi yeni bir U dönüşü hazırlığına başladılar ama biz biliyoruz ki hepimiz bu dünyada olmasa da öbür dünyada hem de ayarına hiçbir biçimde müdahale edemeyeceğimiz bir kantara çıkacağız. Buradaki kantara çıkmaktan korkanlara tavsiyemiz, asıl oradaki kantarı düşünmeleridir. Biz bu iktidarın son çıkışlarına inanmıyoruz, söylemlerini samimi bulmuyoruz.”ifadelerini kullandı.

“Hükümet pandemi döneminde sınıfta kaldı”
Koranavirüs tablosunun gerçekleri yansıtmmadığını,  geçen aylarda vaka sayılarının gizlenerek, farklı bir tablo oluşturduğunu söyleyen Mahmut Arıkan, “Bir şehrin belediye başkanlığını kazanmak uğruna yıllarca meydanlarda lanetleyerek oy topladıkları terörist başının kırmızı bülten ile aranan kardeşini televizyona çıkarmaktan bile geri durmayanların, terörist başına elçi gönderip ondan aldıkları mesajı canlı yayında tüm ülkeye duyuranların, makamlarını korumak, daha doğrusu ayarını bozdukları o kantara çıkmamak için yapamayacakları şey yoktur. Bütün bunlara karşı teşkilatlarımızı ve tüm milletimizi uyanık olmaya, bu tür numaralara artık prim vermemeye davet ediyorum. Malum neredeyse bir yıldır bir salgın hastalığın pençesindeyiz. Bu salgına karşı da maalesef hükümet sınıfta kalmıştır. Bir ay öncesine kadar rakamları gizleyerek, pembe tablolar çizerek yürütmeye çalıştıkları siyaset bugün iflas etmiştir."dedi. Alıdıkları tedbirlerin hiç birisi salıgını yayılmasına engellenemediği, Sağlıkçılarada minnet duyduklarını dile getiren Mahmut Arıkan, "Ancak artık onlar da çaresizliğin kucağındadır. Saklayarak, gizleyerek bir netice alınamadığı, iyiyiz demekle iyi olunamadığı görülmektedir. Bu hükümetin saklamakla, farklı göstermekle, insanları kandırması sadece pandemi ile de sınırlı değil biliyorsunuz. İşsizlik rakamlarından tutun, büyüme rakamlarına, enflasyon rakamlarına kadar her şeyi farklı gösteriyorlar. Çalışan kesimin ciddi bir kısmını oluşturan hizmet sektöründe milyonlarca insanımızın işsiz kaldığı bu pandemi sürecinde işsizliğin azaldığını açıklamaları bunun en bariz göstergesidir. "Bu karışık  duygular içerisinde kongremizin hayırlı olmasını tekrar temenni ediyor. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun da, “Şu an itibari ile Türkiye genelinde kongre dönemimiz geldi ve malum pandemi sebebi ile kongrelerimizi biraz ertelemek zorunda kaldık. Ortam biraz daha yumuşadığı için kongrelerimize devam ediyoruz. Bugün itibari ile Türkiye’de 5 ilimizde kongrelerimiz devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Kayseri ilimiz. Bu kongre hazırlığını da yaklaşık 2 aydır sürdürüyoruz. İnşallah bugün de hayırla neticelendirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.