SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-11-2020 17:15   Güncelleme : 19-11-2020 17:15

Sağlık Bakanlığın'dan hareketliliği azaltalım uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım" diyerek sosyal medya hesabından vatandaşları uyardı.

Sağlık Bakanlığın'dan hareketliliği azaltalım uyarısı

Dünya'yı kasıp kavuran pandemi nedeniyle birçok ülke tedbir üzerine tedbirler alıyor.Ülkemizde de devam eden tedbirlerin üzerine yenileri eklendi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Eroğan, Kabine toplantısında kısıtlamarı açıklamıştı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da sosyal medya üzerinden  vatandaşları sürekli uyarıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, zorunlu tedbirlerin amacının hareketliliği, dolayısıyla hastalığın yayılmasını ve hastanelerin yükünü azaltmak olduğunu belirterek, "Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım" dedi.Sosyal medya üzerinden sürekli hatırlatmalar yapan Bakan Koca,zorunlu tedbirlerin sürekli hayatımızda olduğunu vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Salgına karşı zorunlu tedbirler tekrar hayatımızda. Zorunlu tedbirlerin amacı hareketliliği, dolayısıyla hastalığın yayılmasını ve hastanelerin yükünü azaltmaktır. Tedbirlerin amacına gönüllü olarak da destek verelim. Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım" ifadelerini kullandı.