SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2021 03:07   Güncelleme : 05-11-2021 03:07

Sarraflar ve Kuyumcular'da Padişahlık Dönemi Mi Başlıyor?

MHP Kayseri İl Başkanı olmasıyla birlikte Sarraflar ve Kuyumcular Derneği görevinden ayrılması beklenen Adnan İncetoprak hakkındaki bir iddia Kazancılar’ı karıştırdı.

Sarraflar ve Kuyumcular'da Padişahlık Dönemi Mi Başlıyor?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin arka bahçesi gibi gösterildiği iddia edilen Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nde Başkan Adnan İncetoprak'ın görevinden istifa etmesi beklenirken, bir anda gözler sık sık medyaya açıklamalar yapmaya başlayan Kemal İncetoprak'a çevrildi. Kazancılar Çarşısı'nda yer alan bazı esnaflar, Başkan Adnan İncetoprak'ın yerine Kemal İncetoprak'ı hazırladığı iddiasını ortaya attı.

KAZANCILAR KAYNIYOR:
MHP Kayseri İl Başkanı olmasıyla birlikte Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği görevinden ayrılması beklenen Adnan İncetoprak’ın yeni bir hamle hazırlığında olduğu iddiası Kazancılar’ı karıştırdı. Kazancılar Çarşısı’nın siyasi bir partinin arka bahçesi gibi görünmesinden rahatsız olan bir çok esnaf, Adnan İncetoprak’ın dernek başkanlığından istifa etmesini beklerken, yeni bir gelişme bi anda Kazancılar Çarşısı esnafını karıştırdı. Beklenen istifa haberine karşılık ısrarla Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanlığı’nda kalmaya devam eden Adnan İncetoprak’ın yerine bu görev için oğlu Kemal İncetoprak’ı hazırladığı iddia edildi. Sık sık sarraflar adına açıklamalarıyla gündeme gelmeye başlayan Kemal İncetoprak'ın babasının koltuğunu devralacağı iddiası ortaya atıldı. 

PADİŞAHLIK GİBİ:
400 Civarında üyesi bulunan Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nde başkanlık görevine seçildikten bir süre sonra MHP Kayseri İl Başkanlığı görevine de atanan Adnan İncetoprak'ın iki görevinden birini bırakması yönünde yapılan eleştirilerin cevabını aldığı iddia edildi. İstifası beklenen ve istenen Adnan İncetoprak'ın iki görevini de birlikte devam ettirmek istediği ve gelecek yıl yapılması beklenen genel kurul ile birlikte görevini oğlu Kemal İncetoprak'a bırakmak için hazırlıklar yaptığı iddia edildi. Ortaya atılan iddiada, ''Padişahlık gibi. Başkanlığında babadan oğula geçmesi için bir uğraş var'' yorumları yapıldı. Son zamanlarda sürekli medyaya demeçler veren Kemal İncetoprak için ''Babasının yerine hazırlandırılıyor. Gelecek yıldan itibaren başkanlık koltuğuna sanki oğlunu hazırlıyor gibi bir algı oluşmaya başladı'' yorumlarına yer verildi.

SADECE HAYAL:
Başkan Adnan İncetoprak
'ın istifa etmek yerine yan yollar aramasının anlamsız olduğunu söyleyen sarraf ve kuyumcu esnafı, durumdan rahatsızlıklarını dile getirirken, Kemal İncetoprak'a tepkiler de artıyor. Kemal İncetoprak'ın Sarraflar ve Kuyumcular Derneği için başkanlık hazırlıkları için ''sadece hayal'' yorumları yapılırken Adnan İncetoprak'ın da iki ayrı görevi birlikte yönetme gayretinin artık art niyetli anlaşılmaya başladığına da dikkat çekildi.