GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 17:49

Şehir Akademi 2023 Bahar Dönemi Kayıtları Başladı

BÜSAM bünyesindeki Şehir Akademi 2023 bahar dönemi kayıtları başladı.

Şehir Akademi 2023 Bahar Dönemi Kayıtları Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin düşünce ve fikir hayatına katkı sunmak amacıyla kurulan ve binlerce vatandaşa dokunan BÜSAM bünyesindeki Şehir Akademi’de 2023 bahar dönemi kayıtlarının başladığını duyurdu.Her dönem düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kayserililerin de yoğun ilgisini gören Şehir Akademi atölye ve seminerlerinin 2023 Bahar Dönemi ile yine vatandaşların hizmetine sunuldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği BÜSAM dönem kayıtları hakkında Büyükkılıç, “Kentin geleciğine yön veren bir anlayışla strateji geliştirme ve araştırma eksenli faaliyetler ortaya koymak amacıyla kurulan ve ilk günden bu yana, sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış, ilim ve irfan yuvası olmuş kadim kentin düşünce ve fikir dünyasına katkıda bulunan BÜSAM’da yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, BÜSAM Şehir Akademi’nin gördüğü ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, “Her dönem hemşehrilerimizin akademilere gösterdikleri ilgi artıyor ve elbette ki bu da bizleri mutlu ediyor. Bu dönemde de Şehir Akademi; seminer ve atölye organizasyonlarına yine sahasında söz sahibi hocalarımızın katkıları ile devam edecek. Kayseri’de bulunan, kendisini zihinsel ve duygusal açıdan geliştirmek isteyenler için akademilerimiz dört dörtlük bir içerik ve hizmeti sunmaktadır” diye konuştu.

Büyükkılıç, Kayserilileri BÜSAM Şehir Akademi’ye davet ederek şunları söyledi; “Çok kıymetli akademisyenlerimizin yer alacağı ve önemli konular üzerinde duracağı böylesi zengin içeriğe sahip faaliyetler Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarıyla kolay erişilir hale gelmiştir. Şehir Akademi’ye katılarak hem kıymetini bilelim hem de destek olalım.”

Son kayıt tarihi 15 Şubat olan Şehir Akademi 2023 Bahar Dönemi’nde 1’inci hafta ‘Kutsal Şehir: Kudüs’ konulu seminerde Prof. Dr. Şinasi Gündüz, 2’nci hafta ‘İslam Düşüncesi Neyi İçerir’ konulu seminerde Prof. Dr. Celal Türer, 3’üncü hafta ‘Fıkıh Bizim Netimiz Olur’ konulu seminerde Prof. Dr. Yunus Apaydın, 4’üncü hafta ‘Dünden Bugüne Kentleşme Serüvenimiz: Sorunlar ve Çözümler’ konulu seminerde Dr. Ahmet Baş ve 5’inci hafta ‘Kurumsal ve Kolektif Ritüellerin Kaybına Yeni Dindarlık Formları’ konulu seminerde Prof. Dr. Celaleddin Çelik katılımcılarla buluşacak. Seminer dizisi KCETAŞ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Şehir Okumaları Atölyesi Yusuf Yerli tarafından, Modernite ve Sanat: Doğu ve Batı Arasında Yeni Köprüler atölyesi Doç Dr. Ahmet Erdem Tozoğlu tarafından, Fotoğraf Okumaları atölyesi Dursun Çiçek tarafından, Gündelik Hayat Okumaları Doç. Dr. Aylin Yonca Gençoğlu tarafından Milli Mücadele Müzesi’nde, Film Okumaları atölyesi ise İsmail Doğu tarafından KCETAŞ Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Katılımcılar 9 hafta sürecek atölyelerde uzman akademisyenlerden eğitimler alacak.

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör