SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2020 10:11   Güncelleme : 08-11-2020 20:22

şehrin batı girişine 62 bin fidan dikildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin batı girişinin yemyeşil bir görünüm kazanması amacıyla 62 bin adet fidan dikildiğini belirtti.

şehrin batı girişine 62 bin fidan dikildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin batı girişinin yemyeşil bir görünüm kazanması amacıyla ekolojik dönüşümü dikkate alarak Anbar ile Boğazköprü arasına 62 bin adet fidan dikildiğini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, yeşile ve ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini ve şehrin pek çok bölgesinde buna yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı’nın su tasarrufunu da dikkate alarak ekolojik dönüşüm kapsamında park ve bahçeler ile kavşaklarda çalışma gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Anbar-Boğazköprü yolu üzerinde 45 bin 500 ardıç, 15 bin 200 süs kızılcığı, 354 çınar yapraklı akça diktik. Bu bölgede toplamda 61 bin 754 ağacı toprakla buluşturan Büyükşehir Belediyesi yürütülen çalışmalar ile hem Kayseri’deki yeşil alan miktarını arttırıyor hem de dikilen bitki türü seçimlerinde yapılan değişikliklerle tüm bu çalışmaları çevreci ve tasarruflu bir şekilde yürütüyor” dedi.