SPOR
Giriş Tarihi : 25-12-2020 01:26   Güncelleme : 25-12-2020 01:39

Seyircisiz maçta taraftar çıldırdı

Koronavirüs nedeniyle ekonomik kriz yaşayan takımlarına sahip çıkmak isteyen taraftarlar, gitmeyecekleri maçın biletinden 72 bin adet satın aldı.

Seyircisiz maçta taraftar çıldırdı

Ekonomik kriz ve gelirlerin tamamen dibe vurmasının ardından dar boğaza giren takımlara, taraftarları sahip çıkmaya başladı. Almanya 3. Lig ekiplerinden Dynamo Dresden'in yaşadığı maddi sıkıntıları biraz olsun atlatabilmesi için taraftarları 72 bin bilet satın aldı.

72 BİN 112 BİLET:
Taraftarlarına seslenen ve takımlarına destek olmalarını isteyen Dynamo Dresden Kulubü'nün çağrısına yanıtsız kalamayan binlerce futbol sever, seyircisiz maç için 5 euro karşılığında 72 bin bilet satın aldı. Takımlarının yaşadığı sıkıntılı dönemde, üzerlerine düşen görevi yerine getirmek isteyen Dynamo Dresden taraftarları tam 72 bin 112 bilet satın alarak büyük bir başarı kaydetti.

ARTIK SEMBOLİK BİLET SATILACAK:
Kulüp tarafından bundan böyle tüm iç saha maçlarında sembolik olarak, bilet satışı yapılacağı da duyuruldu. Avrupa'da bir çok takımın maçarını seyircisiz yada sınırlı seyirciyle oynadığı şu dönemde, takımlarına destek olmak için kulüplerinin çağrısına kulak kabartan taraftarların, ligdeki rakipleri Darmstadt'a karşı oynanan maçta 72 bin 112 bilet satın alması hem Almanya'da hemde Avrupa'da büyük ses getirdi.