GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 16:45   Güncelleme : 22-02-2021 16:45

SGK Yıpratma Çabaları İstenilen Sonucu Vermedi mi? Yıpratma Çabaları Boşa Mı Çıktı?

Büro Memur Sen Kayseri 2 No’lu Şube Başkanı Talip Şahin’den Şok Bir İddia Geldi. O İddialar Ne? Büro Memur Sen Kayseri 2 No’lu Şube Başkanı Talip Şahin’in İddiası Asılsız Mı Çıktı?

SGK Yıpratma Çabaları İstenilen Sonucu Vermedi mi? Yıpratma Çabaları Boşa Mı Çıktı?

Kayseri’de geçtiğimiz hafta Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı. Ortaya atılan bu iddialar şok etkisi yaratmış ve Kayseri gündemini bir hayli meşgul etmişti. Çıkan haberlerden sonra araştırılmaya başlanan konu ise daha büyük bir şok yaşattı ve iddia asılsız çıktı. Konuyla ilgili ortaya atılan iddianın SGK’yı yıpratma çabası olduğu ve olayların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İŞTE O İDDİA
Bahsi geçen ve gündemi bir hayli meşgul eden iddia da
Büro Memur Sen Kayseri 2 Nolu Şube başkanı Talip Şahin başroldeydi. Geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasıyla gündeme gelen Şahin, Kayseri SGK İl Müdürlüğü’nü, Korona virüsün başkenti olarak görülen Wuhan’a benzetmişti. Ayrıca konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şahin, yaptığı açıklamalarda SGK İl Müdürlüğü ve İl Müdürü Hacı Ali Hasgül’ü de hedef almıştı. Yapılan bu açıklamanın ardından iddiaların asılsız ve gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkınca Şahin’e de tepkiler gecikmedi.

TEPKİLER BÜYÜYOR
Başkan Talip Şahin’e tepkiler çığ gibi büyürken, Şahin’in asılsız iddiaların açıklamasını ise Kayseri halkı tarafından SGK İl Müdürlüğü ve İl Müdürü Hacı Ali Hasgül’ü yıpratma çabası olarak değerlendirildi. Kayseri yerel basınında ise birkaç isim de köşe yazılarında Büro Memur Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Talip Şahin’in bu açıklamalarına anlam veremediğini söyleyerek tepkilerini dile getirdiler.