GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2021 14:37   Güncelleme : 10-01-2021 15:00

Signal messenger Nedir Nasıl İndirilir

WhatsApp’ın gizlilik politikasıyla ilgili yayınladığı sözleşmenin ardından milyonlarca insan SignalMessenger’e yöneldi. Peki SignalMessengernedir, nasıl indirilir ve nasıl kullanılır?

Signal messenger Nedir Nasıl İndirilir

Dünya’nın en prestijli ismi Elan Musk’ın, Whatsapp sözleşmesinin ardından işaret ettiği SignalMessenger, bir anda dünyanın gündemine oturdu. Telegram ile birlikte uygulama mağazalarından en fazla indirilen mesajlaşma programı olan SignalMessenger 1 Milyar kullanıcıya ulaşma konusunda hızla ilerliyor.

Mobil uygulamalar arasında en fazla tercih edilen mesajlaşma programı olan WhatsApp’ın hızla kullanıcı kaybetmesinin ardından Telegram ve SignalMessenger indirilme rekorları kırmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde SİHA’lar mucidi dünyanın konuştuğu isim Selçuk Bayraktar’ın da ‘Whtsapp’ı sildiğini ve Signal ve Telegram kullandığını açıklaması bu konuda kararsız kalan isimlerinde kararlarını vermesine neden oldu.

SignalMessenger Nasıl İndirilir
AppStore’den yada Play Store gibi mobil uygulama sağlayıcı mağazalarından indirilebilen SignalMessenger, Whatsapp’ın hızla kullanıcı kaybettiği şu günlerde en fazla tercih edilen uygulamalar oldu. AppStore’denvePlayStoregibi mağazaların arama yerlerine Signalveya SignalMessenger yazılmasıyla birlikte ulaşılabilen uygulama cep telefonuna indirilmekte. Daha sonra uygulama kullanım için birkaç güvenlik ve erişim izni isterken, sonrasında cep telefonu numarasının girilmesiyle onay mesajı gönderiyor. SignalApp ismiyle gelen onay kodunun girilmesiyle Ad Soyad bölümü ekrana geliyor. Adın girilmesi mecburiyken, Soyad bölümü isteğe bağlı bırakılıyor.
Sonrasında yazışmaların depolanacağı yere giriş için şifre/parola belirlenmesini isteyen SignalMessenger, bunu doğru girip girmediğinizi teyit etmek için yeniden teyitlemek adına girmenizi istiyor.

SignalMessenger Nasıl Kullanılır
Mobil mesenger uygulamalarından pek farkı olmayan Singal, mesajlaşılacak ismin seçilmesiyle birlikte kullanıma hazır oluyor. İsmi rehberde kayıtlı olmayan kişiler içinse ‘‘Telefon Numarası ile Bul’’ alanı yer almakta. Ayrıca profil fotoğrafının bulunduğu yerden bilgiler ve uygulamayla ilgili değişikliklerde yapılmakta.