GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 12:32   Güncelleme : 07-09-2021 12:32

Son dakika! Türkiye'de 2 kişide 'Mu varyantı' tespit edildi, Sağlık Bakanı Koca açıkladı

'Mu Varyantı' ile ilgili 2 vaka dışında başka vaka olmadığını belirten Koca, şu an ilave tedbir getirmeyi düşünmediklerini bildirdi.

Son dakika! Türkiye'de 2 kişide 'Mu varyantı' tespit edildi, Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Koca,  basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. PCR testi uygulamasının mevcut haliyle devam edeceğini kaydeden Koca, "Genel olarak aşılama oranları giderek artıyor. 100 milyon sayısına herhalde 2-3 gün içinde erişmiş olacağız. Bu anlamda önemli bir sayı. Çift doz ve en az bir doz aşı olma oranı da giderek yükseldi" dedi.

PCR testinin ücretsiz olarak alınmaya devam edileceğini söyleyen Bakan Koca, hastanelerde PCR testi alınması yönünde yoğunluk olmadığının anımsatılması üzerine, "PCR testini bütün alanlarda istemiyoruz, PCR'ın istendiği belli alanlar var ve bunu da 48 saat öncesinden istiyoruz.  Dolayısıyla o yoğunluk 48 saate yayılmış oluyor, o anlamda ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü büyük kapasitemiz var" diye konuştu.

Bakan Koca, zorunlu olarak alınan PCR testlerinin, yapılan toplam testlere ileriki günlerde ilave edilerek ilan edileceğini söyledi.