GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 00:06   Güncelleme : 11-01-2021 00:06

Survivor Uğurtan Dora kimdir

Survivor 2021 yarışmacılarından Uğurtan Dora'nın nereli ve kim olduğu merak ediliyor.

Survivor Uğurtan Dora kimdir

İddialı konuşmalarıyla gündeme oturan Uğurtan Dora, Survivor  ilk bölüm yayınlandıktan sonra en çok araştırılan kişi oldu. Taraftarları oluşmaya başlayan Dora'nın  nereli ve kim olduğu sorularınıda beraberinde getirdi.

TV8’in sevilen yarışmalarından Survivor,  geçen sene pandemi sürecinde vatandaşa büyük destek olurken, Cemal Canseven’in şampiyonluğu kazanmasıyla son bulmuştu. Geçtiğimiz günlerde Survivor’un başlayacağı duyurulmasının ardından kadrodaki kişiler tek tek açıklandı. Ünlüler takımında oyunculuğuyla gündeme oturan isimler yer alırken, Gönüllüler takımındaki yarışmacılar araştırma konusu oldu.


2021 yılı Survivor Gönüllüler takımında yer alacak olan Uğurtan Dora, 7 Kasım 1984 Şişli’de doğdu. 2000’de Saint Benoit Fransız Lisesi ortaokul mezunu olarak, 2004 yılında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Daha sonrası sınavlara büyük emek vererek Dokuz Eylül iktisat bölümünü kazandı. Birden fazla yeteneğe sahip olan Dora, sutopu, jimnastik, kürek, basketbol ve fitness gibi spor dallarında hünerlerini sergilemiştir.

Lisanslı Basketbol ENKA-TOFAŞ-Beykozspor’da geçişi vardır. Fas, Cezayir, Tunus, İran’da İMMİB ticaret heyeti ve bakanlar kurulu adına tercümanlık yapmıştır. Adından birçok alanda söz ettiren Dora, Yves Rocher’da 2013-2018 yıllarında yöneticilik yapmıştır. Son olarak 50’den fazla reklamda rol alarak oyunculuk deneyimini de tatmış oldu.