GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2021 11:22   Güncelleme : 07-10-2021 11:22

Talas Belediyesi, Öğrencileri çoşkuyla karşıladı

Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu girişinde düzenlenen, Türkiye'de ilk kez gerçekleşen organizasyonla, karşılama ve tanışma programı büyük yankı uyandırdı.

Talas Belediyesi, Öğrencileri çoşkuyla karşıladı

 Hunat Hatun Kız Öğrenci Yurdu girişinde düzenlenen, Türkiye'de ilk kez gerçekleşen organizasyonla, karşılama ve tanışma programı büyük yankı uyandırdı.

Bu yıl da binlerce öğrenci hem üniversite hemde yurtlara kayıt heyecanı yaşadı. Talas Belediyesi, oluşturduğu stantlarla öprencilere keyifli dakikalar yaşatırken, hem öğrenci hem de ailelerinin gönlüne girdi. Çeşitli ikramlarda bulunan, müzik dinletileri ve mini konserlerle öğrencileri keyiflendiren Talas Belediyesi, yankı uyandıran organizasyona imza attı. Programa katılarak öğrencilere ve ailelerine 'Öğrenci şehri Talas'a hoş geldiniz' diyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; “Gençlerimiz, okullarını bitirip mezun olurken çok donanımlı ve çok konforlu bir şekilde okuduklarını ifade edecekler. Belediye olarak gençlerimize yönelik çok farklı faaliyetlerde bulunuyoruz. Bizim etkinliklerimize katılan gençler, buradan mezun olurken en azından bir yabancı dil öğrenmiş, bunun yanında bir spor branşında yetkinlik kazanmış ya da bir enstrümanı öğrenmiş şekilde ayrılacaklar. Bizim çocuklarımız Avrupa'nın ya da dünyanın başka ülkelerindeki çocuklardan çok daha fazla başarıya aday gençlerdir” diye konuştu.

Daha önce böyle bir program ve karşılamaya rast gelmediklerini belirten öğrenciler ve aileleri, İkramdan ve sıcak ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade etti.  İstanbul'dan geldiğini ifade eden bir başka öğrenci velisi de, “Biz İstanbul'dan geliyoruz, burası çok güzel bir yer, çok beğendik.” diye konuştu. Organizasyon hakkındaki düşüncelerini aktaran bir başka veli de, “Çok güzel düşünülmüş bir organizasyon, karmaşa yok.” diyerek programdan duyduğu memnuniyeti aktardı. Kayıt heyecanı yaşayan Aydınlı bir öğrenci de Talas'ı beğendiğini ifade ederek karşılama organizasyonunun kendilerini rahatlattığını söylerken, bir diğer öğrenci de güzel karşılandıklarını kaydederek kayıt stresini azaltan bir etkinlikle karşılaştıklarını söyledi.