GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 10:47   Güncelleme : 06-03-2021 10:47

Talas Musiki Cemiyeti Online Olarak Buluşuyor

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında faaliyete açılan “Talas Musiki Cemiyeti” online olarak buluşuyor.

Talas Musiki Cemiyeti Online Olarak Buluşuyor

TRKayseri- Talas Belediyesi Musiki Cemiyeti faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve #evdekal çağrılarına uyan Talas Belediyesi Musiki Cemiyeti çalışmalarını uzaktan sürdürüyor. Musikişinaslar, eğitimlerini online yayın üzerinden gerçekleştiriyor.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından geçtiğimiz Kasım ayında açılışı gerçekleştirilen “Talas Musiki Cemiyeti”, musiki severlerle musiki ustalarını bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Musiki Cemiyeti Genel Koordinatörü Tanburi Tevfik Soyata’nın öncülüğünde devam eden eğitim programlarında sözlü ve uygulamalı konular anlatılıyor. Pandemi nedeni ile evlere kapanan vatandaşların aktivite arayışında müzik eğitimlerinin ruha iyi geleceğini ifade eden “Talas Musiki Cemiyeti” eğitimler için oldukça heyecanlıda ekledi.
Salı akşamları düzenlenen eğitim çalışmaları, pandeminin sona ermesiyle birlikte Ali Saip Paşa Sokağı’nda yer alan Musiki Cemiyeti binasında devam edecek.

KULAKLARIN PASINI SİLMİŞLERDİ
Öte yandan “Talas Musiki Cemiyeti” geçtiğimiz Şubat ayında Kayseri’nin değerli ses sanatçılarından Muzaffer Elitaş ve Koray Haklı ile birlikte verdikleri “Ustaları Anma Gecesi”nde sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşatmışlardı.
Talas Sanat Galerisi’ndeki konserde Türk Müziği’nin unutulmaz isimleri Müzeyyen Senar, Cem Karaca ve Barış Manço’nun sevilen eserleri online yayınla müzikseverlere ulaştırılmıştı. Oldukça sevilen etkinlik pandemi sürecinde evde kalan vatandaşlara ilaç gibi geldi ve sık sık tekrarlanması talebinde bulunuldu.