EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-05-2021 10:59   Güncelleme : 02-05-2021 10:59

Tam Kapanma Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Tam Kapanma Desteği Başvuru Linki

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Desteği ile ilgili merak edilenleri açıkladı. Bu açıklamanın ardından Tam Kapanma Desteği ve Tam Kapanma Desteği başvurularının nereden yapılacağı merak edilir hale geldi. İşte detaylar..

Tam Kapanma Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? Tam Kapanma Desteği Başvuru Linki

Tam Kapanma Desteği adı altında hükümet tarafından yapılacak olan yardımla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulundu. Yanık tarafından yapılan açıklamanın ardından 1.100 TL oalrak açıklanan ''Tam Kapanma Desteğine Kimler Başvurabilir'', ''Tam Kapanma Desteğine Nereden Başvuru Yapılıyor'' ve ''Tam Kapanma Desteği Nereden Alınacak''gibi sorular cevap buldu. Tam Kapanma Desteği başvuru linki de haberimizde..

Daha önce 1000 TL pandemi yardımları Mayıs Ayı itibariyle 1100 TL olarak açıklanırken, Tam Kapanma Desteği'nin nasıl alacağıyla ilgili oluşan soru işaretlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ortadan kaldırdı. Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamayla 2021 Yılı Tam Kapanma Desteği ya da 1100 TL Tam Kapanma Yardımı olarak nitelendirilen devlet desteğinin nasıl alınacağı tek tek açıklandı..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Desteği ile ilgili açıklama yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, açıklamasında 2 milyondan fazla aileye 1100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı desteği verileceğini açıkladı. Bakan Yakın açıklamasında, "2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullanırken, yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin de Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile birlikte yapılacağını söyledi.

TAM KAPANMA DESTEĞİNİ KİMLER ALABİLECEK:
Tam Kapanma Desteği adı altında uygulanacak olan yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik, başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını aktaran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz" dedi.

TAM KAPANMA DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULABİLİR:
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun nasıl ve nereden yapılacağını açıkladı. Bakan Yanık açıklamasında, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini ifade etti.

TAM KAPANMA DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ:

TAM KAPANMA DESTEĞİ NE ZAMAN SON BULACAK:
17 Mayıs gününe kadar sürecek olan 17 günlük Tam Kapanma uygulamasıyla birilkte başlayan Sosyal Yardım desteğinin ne zaman ve nasıl yapılacağından ne zamana kadar süreceğine kadar beklene sorular yanıt buldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, uygulamanın daha sonra açıklanacak bir tarihe kadar devam edeceğini söyledi.