GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 09:39   Güncelleme : 02-10-2021 09:39

Tek tuşla şiddetin karşısında, kadınların yanında KADES

Kadın Acil Destek Uygulamasına (KADES) dikkat çekmek için Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından, paraşütle pankart açıldı.

Tek tuşla şiddetin karşısında, kadınların yanında KADES

2021 yılına kadar Kayseri'de 26 bin, Türkiye genelinde ise 2 milyon 619 bin 158 kadın tarafından telefonlara indirilen uygulama, 2018 yılından beri kullanılıyor. Kullanılmaya başlandığı günden beri Kayseri'de 500 adli olaya müdahale eden Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği,10 bin adetin üzerinde bilgilendirme broşürü ve 5 bin adet maske dağıttı. Ali Dağı Paraşüt Alanı'nda 3 paraşütçü KADES programına olan farkındalığı artırmak için Kayseri semalarında süzüldü. "Tek tuşla şiddetin karşısında, kadınların yanında KADES" yazılı pankartlar açıldı. 

"KADES uygulaması sayesinde kadına yönelik şiddete daha erken müdahale etmeyi hedefliyoruz"

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği Komiseri Canan Çopur yapılan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamasında, “Bugün Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği olarak Kadın Acil Destek Uygulaması'nı tanıtmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanmış pankartımızı 3 paraşütçü aracılığıyla, Ali Dağı'ndan paraşüt indirme alanına kadar dalgalandırdık. KADES uygulaması sayesinde kadına yönelik şiddete daha erken müdahale etmeyi hedefliyoruz. Uygulamayı ne kadar çok kadınımız indirirse o kadar yararlı olacaktır” dedi.