SPOR
Giriş Tarihi : 25-08-2020 18:11   Güncelleme : 25-08-2020 18:11

TFF kararını verdi

Süper Lig maçlarının seyircili oynanıp oynanmayacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kararını verdi. Heyecanla beklenen karar açıklandı. Süper Lig maçları için tarihi karar ne oldu..

TFF kararını verdi

Süper lig maçlarının seyircili olup olmayacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu kararını verdi. Ekim ayından itibaren seyircili olacağı açıklanan Süper Lig maçları hakkında hüküm Riva'da gerçekleştirdilen TFF Yönetim Kurulu toplantısında kararlaştırıldı. 

Riva'daki tesislerinde TFF Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gerçekleştirdiği toplantıda Süper Lig maçları ile ilgili önemli bir karar alındı. 2020 yılının Eylül ayı içerisinde başlayacak olan Süper lig maçlarına tam kapasite seyirci alınmasına müsaade edilmeyecek. Tüm tribünler taraftara açılmayacak ama Ekim ayından itibaren futbol müsabakaları seyircili oynanacak. Tribünlerin yüzde 30'u kadar seyirci alınmasıra krarar verildi.

Süper Lig maçlarının seyircili oynanması kararı verildikten sonra resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Statlardaki tribün kapılarında ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir" diye belirtildi.