SPOR
Giriş Tarihi : 24-12-2020 20:46   Güncelleme : 24-12-2020 20:46

Tokgöz'den öz eleştiri !

Kayserispor'da Basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, Konyaspor yenilgisini ve sergilenen futbolu eleştirdi.

Tokgöz'den öz eleştiri !

Süper Lig'de haftalardır galibiyet yüzü görmeyen Kayserispor'da, son Konyaspor yenilgisiyle moraller iyice bozuldu.
3 Puan parolasıyla çıkılan Konyaspor maçında ortaya konulan futbol ve alınan yenilgi sarı-kırmızılı camiada can sıktı. Karşılaşmanın ardından açıklama yapan kulüp basın sözcüsü Tokgöz, "Hakem kararlarından önce kendi oyunumuzu eleştirmemiz gerek" dedi.

ÖZ ELEŞTİRİ:
Kayserispor'da kulüp basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, Konyaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamasında takımın ortaya koyduğu futbolu beğenmediğini ifade etti. Ortaya konulan futbolun ttmin etmediğini söyleyen Tokgöz, "Haftalardır galip gelemiyorduk ve bugün kazanmayı çok istedik. Maçın ilk yarısında iyi oynadık. Bana göre gri bir penaltı pozisyonu sonrasında golü bulduk. İkinci yarıda ise farklı bir oyun vardı. Sanırım hakem Ali palabıyık, penaltı pozisyonunun etkisinde kaldı. Hakemin aleyhimizde kararlarını gördük. Ama hakem kararlarından önce oynadığımız futbolu konuşmalıyız. Her hafta hakemleri konuşarak bir yere varamayız. Çok ciddi hatalar var. Net pozisyonlar bulduk. Gol atsak maç farka giderdi ama atamadık. İlk önce kendimizi eleştireceğiz. Takımımızı eleştireceğiz. Hocamızla görüşüp bu takımı yukmarıya taşımak adına ne yapacağımızı konuşacağız. Sonrasında dış etkenlere bakmalıyız" ifadelerini kullandı.

PFDK'DAN CEZA:
Antalyaspor-Kayserispor
müsabakası sonrasında sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'na sevkedilen Hes Kablo Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz'ün cezası belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'ndan yapılan açıklamada "Hes Kablo Kayserispor Kulüp İdarecisi Mustafa Tokgöz'ün sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı 15.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Hes Kablo Kayserispor yardımcı antrenörü Selçuk Erdoğan'ın, müsabaka hakemleri sahayı terk etmeden sahaya girmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle talimatlara aykırılık nedeniyle İhtar Cezası ile cezalandırılmasına, maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 900 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.