GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 16:49   Güncelleme : 06-03-2021 16:52

Tomarza'da İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Tomarza'da İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi

TRKayseri -Tomarza İlçe İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Pek çok farklı okuldan katılım sağlayan öğrenciler, yarışma jüri üyelerine ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı. 

Covid 19 tedbirleri kapsamında yarışmada alınan önlemler halkın oldukça beğenisi topladı. Yarışmaya katılan öğrenci ve jüri üyelerinin de maske ve mesafe kurallarına uyduğu ifade edildi. Yarışmaya öğrenciler büyük bir katılım sağladı. Katılım oranı oldukça fazla olan bu özel günde öğrenciler özel anlar yaşandı. Evlerinde sıkılan öğrencilerin motivasyonlarının artırılması amacıyla düzenlenen yarışmada, öğrenciler performansları ile katılımcılara duygu yüklü anlar yaşattı. 

MEHMET AKİF ERSOY ANILDI
Tomarza İlçe Halk Eğitim Salonunda düzenlenen programda jüri, İstiklal Marşını okuyan öğrenciler arasından en güzel okuyanı tespit etmekte zor anlar yaşadı. Dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin 
ise 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programında hediyeleri verileceği duyuruldu. Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt ise İstiklal Marşını birbirinden güzel okuyan öğrencilere teşekkür ederek, programa katılan bütün öğrencilere hediyeler verdi. Hediyelerini merak alan öğrenciler ise hem gururlu hem de oldukça mutlu görünüyordu.