GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 12:00   Güncelleme : 24-01-2023 16:16

TRT Sanatçıları, Şehir Konserinde Sahne Aldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, TRT Sanatçıları Şehir Konserleri'ne katıldı.

 TRT Sanatçıları, Şehir Konserinde Sahne Aldı

Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği iş birliğinde düzenlenen programda, TRT Radyo Dairesi Başkanlığı'nda görev alan profesyonel ses ve saz sanatçıları sahne aldı. Programa Başkan Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı Hasan Öymez, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, rektörler ve çok sayıda vatandaşla birlikte katıldı.

Yapılan programların devamını beklediğini belirten Başkan Büyükkılıç, “TRT’mizin çok değerli genel müdürü dostumuz Mehmet Zahid Sobacı kardeşimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Genel müdür yardımcımıza, daire başkanımıza, sanatçı dostlarımıza ve sunucu dostlarımıza hoş geldiniz. Kayseri bizi mahcup etmedi, bu tür programların devamını bekliyoruz. Ayrıca yine hemşehrimiz TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hocamıza da teşekkür etmek istiyorum” ifadelerinde bulundu.

Büyükkılıç, konser için Kayserililerin yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizerek şunları söyledi;  “Kayseri burada, sizler buradasınız, iyi ki varsınız. Sizlere minnet duyuyor, inşallah sizlere layık olma yolunda gayret göstermeye devam edeceğiz. Ankara’dan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen sanatçı dostlarımıza da özellikle teşekkür ediyorum.” 

Katılım gösteren herkese teşekkür eden Hasan Öymez, konuşmasında şunları söyledi: “Değerli Kayserililer, bizleri bugün bağrınıza bastınız, salon hınca hınç doldu. İlginize çok teşekkür ediyoruz. Ev sahipliği yapan Valiliğimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. TRT ailesi adına hepinize teşekkürlerimi iletiyorum.” 

Program sonunda sahneye çıkarak, katılımcılara çiçek takdim eden Başkan Büyükkılıç’a  TRT radyosu hediye edildi.

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör