EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-02-2021 14:40   Güncelleme : 24-02-2021 14:40

Türes Üyelerine Kira Desteği Sağladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona nedeniyle uygulanan yasaklardan zarar gören işletmeler için Kayseri'de Türes, adeta nefes olacak bir uygulama başlattı.

Türes Üyelerine Kira Desteği Sağladı

TRkayseri.com - Türkiye’de olduğu gibi Kayseri'de de kısıtlamalar dahilin de kapatılan iş yerlerine, Restoranlar ve Turizmciler Derneği Kayseri Şubesi umut oldu. Pandemi nedeniyle her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de sekteye uğrayan restoran işletmecilerinin ödeyemez hale geldiği kiralar için müjdeli haber Restoranlar ve Turizmciler Derneği Kayseri Şubesi'nden geldi.

1 MiLYONLUK YARDIM:
Kayseri’de bulunan Restoranlar ve Turizmciler Derneği Kayseri Şubesi, 23 üyesiyle birlikte kolları sıvayarak restoran işletmecilerine umut oldu. Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyelerince alınan kısıtlama kararlarında restoran ve cafeler halka kapatılmış, virüsün yayılma hızının kesilmesi için önlemler alınmıştı. Alınan önlemlerle birlikte yeme içme sektörü 7 aydır durduruldu. Bu süreçte yeme içme sektörünün sorunlarını dile getiren Türes, üyelerine toplamda 1 milyon TL’lik kira desteğinde bulundu. 

BAŞKAN TALHA ERKEK MÜJDELEDİ:
Türkiye Restoranlar ve Turizmciler Derneği Kayseri Şube Başkanlığı görevine getirilen Tarihi Kayseri Mahallesi işletmecisi Talha Erkek; “Sektör olarak ağır darbeler aldık. Birçok işletmenin dayanacak gücü kalmamıştır. Bu zor zamanlarda Türes, Kayseri üyelerine bir nebze katkı sağlamak için 23 üyesine 2000’er liralık kira desteğinde bulunduk. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Kayseri’de ki sektör temsilcilerini bir araya getirip Kayseri’yi gastronomi şehri yapacak projeleri hayata geçireceğiz. Bu konuda zengin bir mutfağımız ve alt yapımız var. Biran önce faaliyete geçip iş yerlerimizi açacağımız günü bekliyoruz” açıklamasında bulundu.