GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 14:26   Güncelleme : 04-03-2021 14:26

Türk Kızılay’ından Sessizliğin Büyük Sesi 

Talas Şube Başkanlığı ses getiren bir projenin içinde yer aldı. Projenin adı “Sessizliğim Sesi Olur Musun?” oldu. Türk Kızılay’ı Talas Şube Başkanlığı’nın “Sessizliğimin Sesi Olur Musun?” projesi nedir?

Türk Kızılay’ından Sessizliğin Büyük Sesi 

TRKayseri  Daha önce işaret dili üzerine bir proje yapacağını duyuran Talas Şube Başkanlığı bu proje hakkında tüm bilgileri verdi. İşaret dili ile “Sessizliğe Ses Olan” Talas Şube Başkanlığı, “Sessizliğimin Sesi Olur Musun” projesi ile tüm dikkatleri üstüne çekti. Projeyi başlatan Talas Şube Başkanlığı, bu proje çerçevesinde Talas ilçesinde 22 ayrı mahallede işitme engellilerin ve işaret dili öğrenmek isteyenlerin derdine çare olmaya devam ediyor.
Türk Kızılay’ı Talas Şube Başkanlığı ve paydaşları tarafından yürütülenve ismi  “Sessizliğimin Sesi Olur Musun” olan proje kapsamında, Türk Kızılay’ı çalışanları ve gönüllüleri işaret dili öğrendi. İşaret dili öğrenen Türk Kızılay çalışanları ve gönüllüler belirlenen yerlerde ki halk ile buluşarak iletişime geçtiler. Talas'ın 22 ayrı mahallesinde uygulamaya konulan ve halkın dikkatini çeken proje çerçevesinde Türk Kızılay’ı, konuşamayan ve duyma yetisi olmayan vatandaşlarla işaret dili ile iletişime geçti.
Vatandaşların derdine derman olan Türk Kızılay'ın bu uygulaması büyük ilgi gördü ve takdir topladı. Konuşamayan ve duyma yetisi olmayan vatandaşlar ise onlara karşı yapılan bu jest karşısında oldukça mutlu olduklarını işaret dili kullanarak ifade ettiler. Türk Kızılay’ı çalışanları ise yine işaret dili kullanarak vatandaşlara sevgisini belli etti.