GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 19:14   Güncelleme : 24-05-2021 19:53

Tursun'dan Vali Günaydın'a Sedat Peker Tepkisi

Kayseri'nin yeni dijital platformu Etv'de yayınlanan Sabah Postası programında konuşan gazeteci Mahmut Tursun, Kayseri Valisi Günaydın'a sert tepki gösterdi.

Tursun'dan Vali Günaydın'a Sedat Peker Tepkisi

Kayseri'de yayın hayatına başlayan Etv'de her sabah gazeteci Mahmut Tursun'un hazırlayıp sunduğu ve Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz'ında konuk olarak katıldığı Sabah Postası porgramında dikkatler bir anda Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'a çevrildi. Tursun, programda Vali Günaydın'a ''sen siyasetçi misin?'' çıkışıyla dikkat çekti.

TURSUN SERT ELEŞTİRDİ:
Hafta içi her gün Etv Kayseri ekranlarında yaptığı Sabah Postası ile gündemi yorumlayan Mahmut Tursun, Tempo Medya Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz'ın katıldığı programda Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ı yerden yere vurdu. Vali Günaydın'ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek vermesini eleştiren Etv Kayseri Haber Müdürü Mahmut Tursun "Valilik makamı, devleti temsil eder. Sen siyasetçimisin" ifadelerini kullandı. Tursun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dahi sessizliğini koruduğu şu durumda taraf olmanın siyaset yapmak olduğunu ifade etti. Gazeteci Tursun, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile ilgili olarak, "Ülkenin yönetici lideri bu konuda henüz bir taraf olmamışken, deyim yerindeyse rengini belli etmemişken, topa girmemişken Valimizin böyle bir açıklama paylaşmasını nasıl açıklayacağız? Devlet aklıyla olacak bir şey mi? Valilik makamı, devleti temsil eder. Sen siyasetçi misin? AK Parti il başkanı böyle bir şey yapmıyor! Sayın Erdoğan'ın genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki böyle bir şeye tevessül etmiyor. Böyle bir tavır yok. Böyle bir konuda 80 vilayet susuyor, sayın valimiz paylaşım yapıyor. Geçmişte beraber Doğru Yol partisi çatısı altında siyaset yapmış olabilirsiniz. Böyle bir ne olduğu ve nereye gideceği belli olmayan konuda taraf olmak ne demektir? Oldu ya sayın Cumhurbaşkanımız, sayın İçişleri Bakanı'nı görevden aldı. O zaman ne olacak? Sayın Valimiz de istifa mı edecek? Böyle bir şey olur mu? Valilerin işi midir taraf olmak?" cümleleri ile tepki gösterdi.

VALİ OFSAYTA DÜŞMÜŞTÜR:
Mahmut Tursun Sabah Postası'ndaki konuşmasına "Bu işin sonunda öyle veya böyle bir taraf haklı bir taraf haksız, yanlış olduğu ortaya çıkacaktır. Ben şunu anlayamıyorum. İş öyle bir noktaya geldi ki.. Ortaya çıkan manzaradan kahroluyorum. Eskiden devlet mafyayı ifşa ederdi. Şimdi tırnak içinde Allah esirgeye sanki Mafya, devlete ayar çekiyor. Böyle bir durumda devlet ruhunun yok olduğu iddia ediliyor. Şimdi bakıyoruz Kayseri Valimiz, devleti temsilen İçişleri Bakanının yanında olduğunu ifade ediyor. Bu devlet aklı mı? Hiyerarşi açısından ofsayt. VAR'a felan gerek yok. Sayın Vali bariz ofsayta düşmüştür" diyerek nokta koydu.