EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-10-2021 15:13   Güncelleme : 05-10-2021 15:13

Üniversitelilere ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti !

Kente yeni gelen üniversite öğrencilerine yönelik Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi tarafından stant kuruldu. Kurulan stantta akıllı şehir mobil uygulamasından ulaşıma kadar birçok konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor.

 Üniversitelilere ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti !

Kente yeni gelen üniversite öğrencilerine yönelik Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi tarafından stand kuruldu. Kurulan standta akıllı şehir mobil uygulamasından ulaşıma kadar birçok konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor.

Kayseri'nin tarihi ve kültürel alanlarından bahsedilen stantta belediyenin ulaşım, altyapı, kültür ve sosyal faaliyetleri anlatılırken, öğrencilerin görüş ve önerileri de alınıyor. Kayseri, Başkan Büyükkılıç talimatlarıyla Kayseri'de üniversite okuyan öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Alo 153 İletişim Merkezi, Beyaz Masa tarafından Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde kurulan stantta, kente yeni gelen üniversite öğrencilerine ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunuluyor. 

Türkiye'nin farklı illerinden Kayseri'ye gelen öğrencilere kentin tanıtımını yapan Alo 153 İletişim Merkezi personelleri, “Ulaşım konusunda Akıllı Şehir Kayseri uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Mutlaka indirin, o uygulama sizin gözünüz, kulağınız. Bütün sosyal etkinliklerden haberdar oluyorsunuz, nöbetçi eczaneler nerelerde, hangi hizmetler var, mezarlıklara kadar Kayseri'ye dair bütün bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Binmek istediğiniz otobüsün tahmini kaç dakika içerisinde durağınıza kadar geleceğini görüyorsunuz” diye bilgilendirmelerde bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmeti, Cuma gününe kadar devam edecek.