GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:11   Güncelleme : 17-12-2020 14:11

Unutmadık, unutturmayacağız

Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, Kayseri’de yaşanılan 17 Aralık hain terör saldırısının yıl dönümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Unutmadık, unutturmayacağız

Kayseri’de yaşanılan 17 Aralık hain terör saldırısının yıl dönümü hakkında açıklamalarda bulunan Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, hain saldırı için lanetler okurken şehitlerimize rahmet diledi.

Kayseri ‘de 17 Aralık 2016 tarihinde 1. Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli askerleri taşıyan halk otobüsüne yönelik hain saldırısı sonrası 15 vatan evladı, 15 oğul, 15 sevgili, 15 ana kuzusu şehit olmuştu. Bu günü kimseye unutturmayacak olan Kayseri halkı, resmi makamlar ve partiler anma töreni düzenledi. Birçoğu açıklamalarda bulunarak unutturmayacağını belli etti. Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı yaptığı açıklamada "Kayseri'mizin ve ülkemizin unutamayacağı, hafızalarda kara gün olarak kalan hain terör saldırısının yaşandığı gün olan 17 Aralık 2016 tarihinden günümüze 4 yıl geçse de daha dün yaşanmış gibi aynı acı ve üzüntüyü hissetmekteyiz. Bugün burada siyasi parti temsilciliğinin ötesinde bir anne, bir baba ve bir vatandaş olarak; hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimiz, gencecik fidanlarımız için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle 15 vatan evladımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve yüce Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Kalleş saldırıda yaralanan gazilerimize de tekrardan geçmiş olsun" dedi.

Başkan Begüm Başmısırlı, "Dileriz ki bir daha ne bu topraklarda ne de güzel ülkemizin herhangi bir yerinde böyle haince ve kalleşçe saldırılar yaşanmasın. Artık ne canların yitip gitmesine ne de geride kalan canların yanmasına milletçe tahammülümüz bulunmamaktadır. Hafızamızdan kolay kolay silinmeyecek bu kara günde tekrardan milletçe başımız sağ olsun" cümleleri kurdu.