GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2020 14:47   Güncelleme : 20-08-2020 01:15

Vali Günaydın denetimleri sürdürüyor

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de yapılan denetimler kapsamında AVM denetimi gerçekleştirdi.

Vali Günaydın denetimleri sürdürüyor

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğe gönderilen genelge kapsamında Alışveriş Merkezinde denetime çıkan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, denetimleri sürdürerek vatandaşları maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda uyardı. 

Denetimleri aralıksız sürdüreceklerini söyleyen ve virüsle mücadele konusunda vatandaşları uyaran Vali Günaydın, “Hepimizin bildiği gibi, haftanın belirli günlerinde ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Kayserimizde de yoğun denetimler oluyor. Bu denetimlere başta ben olmak üzere bütün kurum müdürlerimiz, sivil toplum örgütlerimizin başkanları, vatandaşlarımız, muhtarlarımız olarak hepimiz bu denetimlerde bulunuyoruz. Memnuniyetle şunu ifade etmek isterim ki, birçok vatandaşımızla yaptığımız görüşmelerde gönüllü olarak kendilerinin de bu işin bir parçası olduklarını ifade ediyorlar. Zaten bunu sağladığımız müddetçe, virüsle mücadelede başarı elde ederiz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Amacımız kamuoyunun hassasiyetini ortaya koymak ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek. Bu virüsle mücadelemizde kesintiye ve duraksamaya yer yok. Aralıksız, kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde bu mücadeleyi devam ettirmek zorundayız. Sonuç alıncaya kadar bunu yapmak zorundayız. Bu sadece belirli kesimlerinde bu işi yapmasıyla olacak şey değil. Bir bütün olarak, hayatın her alanında denetimlerimizi yapmak zorundayız. Bugün de AVM’lere geldik ve diğer arkadaşlarımız da diğer alanlardaki denetimlerini devam ettiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Maske takmayan vatandaşları farklı bir şekilde uyaran Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Bugün hastanelerimizde, sağlık kuruluşlarımızda sağlık çalışanlarımızın olağanüstü gayreti var. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Gerçekten kendilerinden ve ailelerinden fedakarlıkta bulunarak bu işi devam ettiriyorlar. Aylardır evine gitmeyen sağlık çalışanları var. Çocuklarını bir yakınına bırakıp da günlerce, aylarca çocuklarını göremeyen sağlık çalışanları var. Biz bunu ifade etmekten asla geri durmayacağız. Gelin hep beraber bu arkadaşlarımıza destek verelim. Bugün maske takmak çok zor değil. Yoğun bakımda yatan bir hastaya müdahale etmek çok zor ve riskli bir iş ve sağlık çalışanlarımız bunu yaparken bizler de çok basit olan maskeyi takmaktan itina etmeyelim. Bu arkadaşlarımıza haksızlık yapmış oluruz. Sosyal mesafemizi koruyalım, temizliğimize riayet edelim. Bunları yaptığımız zaman sağlık çalışanlarımızın da işini kolaylaştırmış oluruz. Bunu devam ettireceğiz. Durmak yok diyoruz çünkü bu mücadele ifade ettiğim gibi duraksamaya yer verecek bir durum değil" cümlelerini kurdu.