GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 10:29   Güncelleme : 11-01-2021 10:29

WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir

WhatsApp'ın 8 Şubat'ta yürürlüğe giren yeni gizlilik politikası, sosyal medyada büyük bir etki yarattı. WhatsApp sözleşmesini yanlışlıkla kabul edenler ne yapacak? WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir, iptal edilebilir mi?

WhatsApp sözleşmesi nasıl iptal edilir

Whatsapp’ın uygulamasına giriş yapan kullanıcılar karşısına güncellemeyle alakalı olarak ,"Bu tarihten sonra, WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için bu güncellemeleri kabul etmeniz gerekecektir. Hesabınızı silmeyi tercih ediyor ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yardım Merkezi'ni de ziyaret edebilirsiniz."notunun yer aldığı bir sözleşme sayfasını ortaya koyarak Türkiye halkını korkuttu.

Kullanıcılarına yeni bir sözleşme sunan WhatsApp, gizlilik sözleşmesini güncellediğini açıkladı. WhatsApp'ın güncel sözleşmesinde verileri Facebook'la paylaşacağı belirtmesi üzerine kullanıcılar tedirgin sebep oldu. Kullanıcıların birçoğu sözleşmeyi okumadan kabul ederken bazıları okuyup reddetti. Yeni gizlilik güncellemesini okumadan kabul edenler, iptal etmenin yollarını aradı.

WhatsApp'ın 8 Şubat'ta güncellenecek olan gizlilik politikası sosyal medya gündemini meşgul etti. Whatsapp'ın sunmuş olduğu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya edecek, kabul etmeyenler ise WhatsApp uygulamasına erişim sağlayamayacak. WhatsApp'ta sözleşmenin kabulü, sözleşmenin iptali gibi bir durum için herhangi bir buton bulunmuyor.

Whatsapp'ın kullanıcılarından topladığı bilgiler nelerdir?
Hesap Bilgileri
Mesajlar
Bağlantılar
Durum Bilgisi
İşlem ve Ödeme Verileri
Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler
Kullanım ve Kayıt Bilgileri
Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
Konum Bilgileri
Çerezler
Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)
WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp toplanan veriler nerede kullanılabilir?
Yan Hizmetler
Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük
Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler
Kurumsal Etkileşimler